1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروهای آتی بازار
  4. شاسی بلند جدید چینی در یک قدمی بازار ایران + تصاویر

شاسی بلند جدید چینی در یک قدمی بازار ایران + تصاویر

20 اسفند 1397
  • 0

لندویند نام آخرین اعجوبه چینی در بازار ایران است که با کپی‌برداری آشکار از رنجروور ایووک نسل قبل، تلاش دارد خودی در بازار نشان دهد. بسیاری به این خودرو لقب متقلب بزرگ داده‌اند چون عجیب‌ترین نوع کپی‌برداری از یک محصول را در تولید x7 به کار گرفته است. اما ماجرا از چه قرار است؟

اخیرا یکی از واردکنندگان گمنام اقدام به واردات تعداد محدودی خودرو چینی با نام و ظاهر تقلبی کرده! که باعث تعجب خریداران در بازار خودرو شده است. این برند که با نام لندویند، به کپی آشکار محصولات روز جهان می‌پردازد در گونه X7 خط به خط و بخش به بخش شاسی‌بلند اسپورت لوکس رنجروور ایووک را کپی کرده و آنقدر در کار خود ماهرانه پیش رفته که اگر با صنعت خودرو روز جهان آشنایی کافی نداشته باشید، بدون شک در تشخیص این خودرو چینی نسبت به نمونه واقعی و انگلیسی دچار خطا خواهید شد.

 sxlh17.jpg

لندویند X7 به عنوان یک کراس اوور کوچک چینی با طول‌عرض و ارتفاعی معادل ۴٫۴۲، ۱٫۹۱ و ۱٫۶۳ است که قیمتی در محدوده ۳۰۰ میلیون تومان داشته و کیفیت مونتاژ چندان بالایی ندارد. این خودرو به پیشرانه ی دو لیتری توربو ۱۹۰ اسب بخار با گشتاور ۲۵۰ نیوتن متر مجهز است که توان آن از طریق یک جعبه دنده ۸ سرعته به چرخ های جلو منتقل می شود. البته که این خودرو در نمونه های دو دیفرانسیل در برخی بازار ها دیده شده است، اما مشخص نیست که X7 با چه مشخصات فنی قطعی به کشور ما می آید. سقف پانارومیک، ۶ کیسه ی هوای ۱۰ نقطه ای، صندلی های جلوی برقی، گرمکن صندلی های جلو، سیستم تهویه اتوماتیک، کنترل سرعت در سراشیبی، کروز کنترل، فرمان کمکی برقی، سنسور نور، دوربین ۳۶۰ درجه، دوربین های دید عقاب جهت سبقت گیری، رادار خطی، ترمز پارک برقی، سیستم کنترل پایداری، تنظیم حالت رانندگی، نمایشگر لمسی، کامپیوتر سفر، بلوتوث و… از جمله امکانات لندویند X7 به حساب می آید.

 

این خودرو که گویا لقب سلطان تقلب را در صنعت خودرو چین به واسطه کپی‌کاری حرفه‌ای از رنجروور ایووک یدک می‌کشد، احتمالا می‌خواهد با چری تیگو۷ رقابت کند. موردی که بیش از پیش محصول گران اما نه چندان محبوب چری را در موضع ضعف قرار خواهد داد.

منبع هفت صبح


نظرات