1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. معرفی نسخه N لاین هیوندای توسان؛ نسخه خاص هیوندای توسان با هدف جذب جوانان + تصاویر

معرفی نسخه N لاین هیوندای توسان؛ نسخه خاص هیوندای توسان با هدف جذب جوانان + تصاویر

5 فروردین 1398
  • 0

کمپانی خودروسازی هیوندای برای مشتریان جوان خود، یک نسخه جذاب از شاسی بلند هیوندای توسان آماده کرده است.

بهمن ماه سال گذشته به این موضوع اشاره کردیم که شایعات بسیار زیادی در مورد نسخه های اسپرت N هیوندای توسان و هیوندای i20 برای مدت زیادی وجود داشته است و حتی قبل از طراحی و راه اندازی هیوندای i30 N، صحبت در رابطه با نسخه N هیوندای توسان وجود داشته است، تا اینکه بلاخره شرکت خودروسازی هیوندای رسما از این خودرو با تغییرات جذاب ظاهری رونمایی کرد و حالا باید منتظر معرفی i20 N در آینده باشیم.

2.jpg
این انتظار وجود دارد که تا حدود 2 سال آینده، هیوندای توسان N تبدیل به رقیبی برای خودروهای شاسی بلند سایز کوچک اسپرت شود، اما موضوع مهم اینجاست که شرکت خودروسازی هیوندای تنها برای ظاهر اتومبیل یک بسته تقویتی ارائه کرده است و هیچگونه ارتقا قدرتی بیش از مدل های استاندارد برای نسخه "N Line" وجود ندارد.

 3.jpg

به عبارتی دقیق‌تر می توان بخش قدرت هیوندای توسان N لاین را متشکل از یک موتور چهار سیلندر 1.6 لیتری با خروجی قدرت 174 اسب بخاری و همچنین دو پیشرانه دیزلی 1.6 لیتری و 2 لیتری چهار سیلندر دانست که به ترتیب خروجی قدرت 134 اسب بخاری برای موتور 1.6 لیتری و قدرت 182 اسب بخاری برای موتور 2 لیتری بدست آمده است. برای تولید و هدایت نیروی موتور هم از جعبه دنده 6 سرعته دستی و یا 7 سرعته اتوماتیک دوکلاچه استفاده شده است.

4.jpg
مهم ترین تغییراتی که بر روی هیوندای توسان N لاین اعمال شده است، همانطور که گفتیم برای ظاهر اتومبیل خواهد بود و حالا می توانیم شاهد یک چهره جذاب و جسورانه تر با الگوهای مشکی رنگ بیشتر باشیم. مثل چراغ های پیشانی مشکی، جلوپنجره مشکی رنگ با حاشیه مات، آینه های جانبی در کنار سقف مشکی رنگ، باله مشکی رنگ انتهای سقف و همچنین از همه مهم تر، رینگ‌های آلیاژی 19 اینچی بزرگ اتومبیل خواهد بود که با رنگ مشکی خود جذابیت بیشتر این اتومبیل را تکمیل کرده است.

5.jpg

البته تغییرات هیوندای توسان N لاین تنها در ظاهر اتومبیل خلاصه نشده است و برخی از ویژگی های فنی اتومبیل هم ارتقا پیدا کرده اند، از جمله سیستم فرمان و همچنین سیستم تعلیق اتومبیل که دوباره طراحی شده تا یک تجربه لذت بخش‌تر از رانندگی با یک خودروی شاسی بلند اسپرت بدست آید. ارتفاع اتومبیل هم در جلو حدود 8 درصد کاهش پیدا کرده و این میزان برای عقب به حدود 5 درصد می رسد.

6.jpg

7.jpgنظرات