1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. آشنایی بیشتر با کراس‌اوور برقی جدید پورشه + تصاویر

آشنایی بیشتر با کراس‌اوور برقی جدید پورشه + تصاویر

17 فروردین 1398
  • 0

در سال قبل میلادی پورشه از ورود خودروی جدیدی در قالب یک کراس‌اوور الکتریکی با نام تایکان خبر داد و اعلام کرد این خودرو در سال 2021 وارد بازارهای جهانی می‌شود.

اینک به نظر می‌رسد آلمان‌ها تلاش دارند این خودرو را زودتر از اعلام قبلی به جهان ارائه کنند و زمان ورود این خودرو را در سال آینده میلادی اعلام کرده‌اند.

پورشه رسما اعلام کرده قصد دارد این خودرو را با شروع دهه جدید میلادی تاریخی کرده و اولین نسخه آن را در سپتامبر(پائیز) امسال معرفی خواهد کرد. پس از آن مدل ماکان با موتور الکتریکی ارائه خواهد شد تا عنوان دومین الکتریکی پورشه را به خود اختصاص دهد.

 947083_274.jpg

این خودروساز آلمانی قصد دارد تا سال 2025 بیش از نیمی از خودروهای خود را به صورت الکتریکی یا پلاگین- هیبرید ارائه کند.

نام این خودرو از کلمه ترکی تایکان به معنای "اسب جوان پرجنب و جوش" گرفته شده و با اسب مرکز لوگوی پورشه همخوانی کامل دارد.

این خودروی 4 درِ اسپورت شبیه مدل مفهومی"ئی- میشن" است که برای اولین بار در نمایشگاه خودرویی فرانکفورت سال 2015 رونمایی شد . پورشه در نمایشگاه خودرویی ژنو نیز مدل SUV- کراس این خودرو با نام "میشن E کراس توریسمو" را در معرض دید عموم قرار داد.

 947084_130.jpg

تایکان تنها در 3.5 ثانیه به شتاب صفر تا صد کیلومتر رسیده و این چالاکی را مدیون موتور الکتریکی با قوای 600 اسب‌بخار است. این در حالیست که خودرو و SUV های- پرفورنس تسلا سریع‌تر از این خودروی الکتریکی پورشه ظاهر شده‌اند و در کمتر از 3 ثانیه به شتاب صفر تا 100 ثانیه خواهد رسید.

براساس پیش بینی‌ها، تایکان با یک بار شارژ مسافتی حدود 482 کیلومتر در ساعت را طی می‌کند و دستگاه‌های سریع شارژ کننده تنها در 15 دقیقه خودرو را برای طی مسافت 386 کیلومتر آماده می‌کند.

 947085_555.jpgنظرات