1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. آشنایی با پرفروش‌ترین خودروی میان‌سایز تاریخ + عکس

آشنایی با پرفروش‌ترین خودروی میان‌سایز تاریخ + عکس

24 فروردین 1398
  • 0

اگرچه مشتریان آمریکایی هم‌اکنون می‌توانند نسل جدید فولکس‌واگن پاسات را خریداری کنند اما اروپایی‌ها مدل به‌روز شده‌ی این خودرو را از ماه می سفارش خواهند داد.


تولید این خودرو از قبل در تأسیسات امدن فولکس‌واگن شروع شده جایی که 30 میلیونمین دستگاه از پاسات محبوب خط تولید را ترک کرده است. بهتر است بدانید پاسات پس از گلف و بالاتر از مدل بیتل دومین خودروی پرفروش تاریخ فولکس‌واگن می‌باشد.

2.jpg
فولکس‌واگن همچنین باافتخار اعلام کرده پاسات نه تنها مهم‌ترین خودروی خانوادگی دنیاست بلکه پرفروش‌ترین خودروی میان سایز جهان نیز محسوب می‌شود. 30 میلیونمین دستگاه پاسات از نوع GTE بوده و دارای قوای محرکه‌ی پلاگین هیبریدی می‌باشد. این خودرو از رنگ بدنه‌ی نقره‌ای متالیک برخوردار بوده و به عنوان خودروی تست خبرنگاران در مراسم رسانه‌ای بین‌المللی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

3.jpg
یکی از مدیران فولکس‌واگن درباره‌ی پاسات می‌گوید:

پاسات یکی از مهم‌ترین و موفق‌ترین خودروهای فولکس‌واگن بوده و از 46 سال پیش تاکنون فروش 30 میلیون دستگاهی داشته است. به همین خاطر پاسات به یکی از پرفروش‌ترین خودروهای جهان تبدیل شده است. خودرویی که امروز شهرهایی همچون پکن، سیدنی، ژوهانسبورگ و سان‌فرانسیسکو را همانند برلین وطن خود می‌داند. ما به موفقیت این خودرو افتخار می‌کنیم.

4.jpg
تولید نسل اول پاسات چهاردهم می سال 1973 و در ولفسبورگ آغاز شد. این خودرو آغازگر عصر جدیدی برای فولکس‌واگن بود. پاسات به عنوان جانشین خودروی فولکس 1600 عرضه شد.


یکی از اعضای هیئت‌مدیره‌ی فولکس نیز در خاتمه اظهار می‌دارد:

ما در حال حاضر پاسات را در 3 قاره‌ی جهان و 10 کارخانه و برای بیش از 100 بازار جهانی تولید می‌کند. همین موضوع باعث شده پاسات یک خودروی پرفروش جهانی باشد.

5.jpg

منبع پدال


نظرات