1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. محصول آینده بوگاتی : شاسی بلند و احتمالا دو در

محصول آینده بوگاتی : شاسی بلند و احتمالا دو در

20 فروردین 1398
  • 0

یکی از خبرهای جالب این روزهای دنیای خودرو احتمال ساخت شاسی‌بلندها در کارخانه‌هایی مانند بوگاتی، فراری و دیگر ابراسپورت‌سازهاست و این روزها احتمال ساخت یک SUV در "مولشایم" (کارخانه سازنده بوگاتی) بسیار بیشتر از قبل به نظر می‌رسد. کاری که احتمالا تا مدت‌ها قبل غیرممکن به نظر می‌رسید.

کارخانه بوگاتی اخیرا جزئیات طرح پیشنهادی خود را به پایان رسانده و برای تولید یک قدبلند منتظر دریافت مهر تائید هیات مدیره است.

1.jpg

این شاسی‌بلند یک نسخه سنتی و معمولی نخواهد بود و احتمالا شاهد یک مدل ترکیبی بین ابراسپورت و کراس‌اوورها با سالنی تمام الکتریک در آن هستیم.

این خودرو احتمالا یک کوپه کاربردی و اسپورت است که این روزها با حروف مخفف "CUV" شناخته شده و پویایی مانند "اروس" لامبورگینی از خود نشان می‌دهد. اما خودروی بوگاتی احتمالا کوچکتر از "اروس" بوده و تنها دو در دارد.

براساس شنیده‌ها این خودرو به یک موتور 4 لیتری توئین توربو V8 با قدرت 641 اسب‌بخار مجهز خواهد شد که در واقع همان موتور کنونی اروس است. با این حال سازندگان شیرون اعلام کرده‌اند کوپه- کراس کاربردی آنها مدلی است که به دیگر محصولات فولکس‌واگن ارتباطی ندارد و از ویژگی‌های منحصر به فرد خود برخوردار است.

نمایی از کارخانه مولشایم بوگاتی

 951640_781.jpg

این بوگاتی قد بلند با موتور V8 و یک سامانه هیبریدی قدرتی معادل 1000 اسب‌بخار خواهد داشت که حدود 359 واحد از اروس بیشتر است. در عین حال قدرت این خودرو از پورشه کاین توربو S الکتریک- هیبرید 670 اسب‌بخار بیشتر است. از طرفی همواره این باور وجود دارد که ساخته‌های بوگاتی به مراتب از محصولات لامبورگینی سبک‌ترند و به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود محصول جدید و قد بلند بوگاتی حدود 2200 کیلوگرم از اروس سبک‌تر باشد.

احتمالا اولین نسخه‌های CUV بوگاتی در سال 2023 وارد خط تولید شده و سالانه 800 دستگاه از آن ساخته می‌شود. این شرایط می‌تواند کل تولید شیرون را به 500 دستگاه در سال محدود کند.نظرات