1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. اعلام قیمت و مشخصات لکسس RC F مدل 2020 + عکس

اعلام قیمت و مشخصات لکسس RC F مدل 2020 + عکس

23 فروردین 1398
  • 0

لکسس قیمت خودروهای به‌روز شده‌ی RC F 2020 و RC F تراک ادیشن را اعلام کرد.


اگرچه نسخه‌ی استاندارد RC F قیمت پایه‌ی 64750 دلاری دارد اما برای خرید مدل تراک ادیشن باید 96650 دلار پرداخت کنید. به این ترتیب مدل تراک ادیشن 31900 دلار گران‌تر از RC F استاندارد می‌باشد. واضح است که سؤال همه‌ی ما درباره‌ی آن است که آیا این نسخه‌ی سفارشی ارزش این‌همه اضافه پرداخت را دارد؟

2.jpg

3.jpg
تا زمانی که تراک ادیشن را نرانده‌ایم نمی‌توانیم به این سؤال پاسخ دهیم اما خب می‌توانیم تفاوت‌های بین این دو خودرو را تشریح کنیم.


همان‌گونه که نام خودرو نشان می‌دهد، RC F تراک ادیشن به دنبال تأمین خواسته‌های رانندگان مشتاق در پیست بوده و بهبودهای پرفورمنس آن خاص محصولات اسپورت است. از جمله‌ی این ویژگی‌ها می‌توان به ترمزهای سرامیک کربنی برمبو اشاره کرد که در کل باعث کاهش وزن 22 کیلوگرمی این مجموعه در مقایسه با سیستم ترمز استاندارد فولادی شده‌اند.

4.jpg

5.jpg
مهندسان لکسس همچنین با نصب رینگ‌های 19 اینچی آلیاژی BBS باعث کاهش وزن هرچه بیشتر این خودرو شده‌اند. این رینگ‌ها که از طراحی مدل مسابقه‌ای RC F GT3 الهام گرفته‌اند 2.8 کیلوگرم سبک‌تر از رینگ‌های استاندارد هستند.


مافلر و لوله‌های ارتباطی تیتانیومی هم کاهش وزن 6.8 کیلوگرمی را در پی داشته‌اند؛ اما واضح‌ترین تغییر این خودرو به استفاده‌ی گسترده از فیبر کربن مربوط می‌شود. تمامی مدل‌های تراک ادیشن لکسس دارای سقف و کاپوت فیبر کربنی و همچنین بخش فیبر کربنی پشت صندلی‌های عقب هستند.

6.jpg
در بحث آئرودینامیکی هم تغییراتی صورت گرفته که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به نصب اسپلیتر جلوی فیبر کربن و بال عقب ثابت از همین جنس اشاره کرد.


در کل لکسس RC F تراک ادیشن 80 کیلوگرم سبک‌تر از مدل استاندارد می‌باشد. همه‌ی این موارد به همراه سیستم لانچ کنترل استاندارد و پیشرانه‌ی 8 سیلندر 5 لیتری تنفس طبیعی 472 اسب بخاری باعث می‌شوند مدل تراک ادیشن در 3.96 ثانیه از سکون به سرعت 96 کیلومتر در ساعت برسد. حداکثر سرعت این مدل نیز به‌صورت الکترونیکی به 270 کیلومتر در ساعت محدود شده است.

7.jpg

8.jpg

9.jpg
در کابین هم تغییراتی اعمال شده که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به صندلی‌های چرم قرمزرنگ با عناصر آلکانترا، تریم آلکانترای نرم روی کنسول مرکزی و استراحتگاه‌های دستی، تریم کربن قرمز روی درب‌ها و داشبورد و کف‌پوش‌های قرمز اشاره کرد.

10.jpg 

منبع پدال


نظرات