1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. رحمانی وزیر صنعت: تولید خودرو در اسفند ماه به روزی ۴۰۰۰ دستگاه رسید

رحمانی وزیر صنعت: تولید خودرو در اسفند ماه به روزی ۴۰۰۰ دستگاه رسید

21 فروردین 1398
  • 1

رحمانی اظهار داشت: من همیشه به دوستان خودروساز گفته‌ام که باید از قطعات داخل در روند ساخت استفاده کنند و همیشه تاکید داشتم تا پکیج‌های وارداتی به ویژه از چین گشوده شوند تا در صورتی که قطعه‌سازان داخلی توان تولید آن را داشته باشند نسبت به آن اقدام کنند.

در گردهمایی قطعه‌سازان سراسر کشور که در هتل المپیک در حال برگزاری است، وزیر صمت ضمن تبریک سال نو به قطعه‌سازان و خودروسازان کشور گفت: با توجه به فرمایشات رهبر انقلاب مبنی بر نامگذاری امسال به نام رونق تولید هدفگذاری‌های این وزارتخانه در جهت عملی شدن و تقویت این شعار قرار گرفته است.

محمدرضا رحمانی ادامه داد: سال گذشته در حق من و همکارانم و شما عزیزان اجحاف بسیاری صورت گرفت اما اخلاق من در طول سال‌های مسئولیتم این بوده که جواب این حملات و بی‌انصافی‌ها را نمی‌دهم و این مورد را به شما و همکارانم نیز توصیه می‌کنم.

رحمانی با اشاره به میزان تولید خودرو در سال گذشته گفت: با توجه به مشکلاتی که پیش آمد در برخی از روزها تولید سایپا به 400 دستگاه و ایران‌خودرو به 700 دستگاه رسید، آن هم با کسری قطعات اما در اسفند ماه ما شاهد جهش تولید بودیم به طوری که در روزهای انتهای سال مجموع تولید این 2 خودروساز بیش از 4 برابر شد و با 4000 دستگاه رسید. این در حالی بود که ناملایماتی‌ها ادامه داشت و در صداوسیما همچنان به ما حمله می‌شد اما ما با این امید که تولید کشور در حال شکل‌گیری و افزایش است آنها را تحمل می‌کردیم.حمانی در توضیح اهمیت صنعت خودروسازی و قطعه سازی کشور گفت: این صنعت برای کشور بسیار مهم است هر چند که ما از صنایع دیگر مانند فرش، مس، ... نیز حمایت می‌کنیم اما این صنعت به دلیل سهم بالای آن در تولید ناخالص داخلی و اشتغال نقش مهمی دارد. ما در سال 98 چند اولویت داریم که بر اساس شعار سال یعنی رونق تولید است و باید از این فرصت و فضا استفاده کنیم و تولید را رونق دهیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در توضیح اهمیت صنعت خودروسازی گفت: این صنعت بسیار مهم است هر چند که من در رسانه‌ها از صنایع دیگر مانند فرش، مس، ... حمایت می‌کنم اما این صنعت به دلیل سهم بالای آن در تولید ناخالص داخلی و اشتغال نقش مهمی دارد. ما در سال 98 چند اولویت داریم که بر اساس شعار سال یعنی رونق تولید است و باید از این فرصت و فضا استفاده کنیم و تولید را رونق دهیم.

وی افزود: سوال این است که تولید چگونه محقق می‌شود من همیشه به دوستان خودروساز گفته‌ام که باید از قطعات داخل در روند ساخت استفاده کنند و همیشه تاکید داشتم تا پکیج‌های وارداتی به ویژه از چین گشوده شوند تا در صورتی که قطعه‌سازان داخلی توان تولید آن را داشته باشند نسبت به آن اقدام کنند. البته استفاده از تولیدات داخلی تنها در خودروسازی نیست و باید در صنایع دیگر نیز از قطعاتی که امکان تولید آن در داخل وجود دارد استفاده شود و این رسالت ما است. همانطور که مقام معظم رهبری در دیدارهای خود گفتند که اگر می‌خواهید فقر و دیگر مشکلات حل شود باید به تولید اهمیت داده شود.

رحمانی تصریح کرد: منتهی این اهمیت در صنعت خودرو نمود بیشتری دارد و انتظار ما هم بالا است و در این روند جدی هستیم به طوریکه همیشه به مسئولین گفته‌ام که زیرمجموعه‌های شما استفاده از قطعات داخلی را باید تکلیف خود بدانند. البته ما امکان تولید بخشی از این قطعات را در داخل داریم و بخشی را نیز با سرمایه‌گذاری و تجهیز کارخانه می‌توان تولید کرد.

وی خاطرنشان کرد: اینکه آینده توسعه، تنوع، کمیت و کیفیت محصول چه باشد بحث دیگری است البته اینکه ما صادرات نداشته‌ایم یکی از موارد آن همین موضوعات بوده است و باید به بخش تحقیق و توسعه اهمیت دهیم.

منبع ایلنا


نظرات

  • amir amir (21 فروردین 1398 ساعت 10:41)

    عزیز دلم حالا تولید شده 4000 دستگاه جه خیری واسه مردم داشته؟؟؟ قیمت ها اومده پایین؟؟؟ از روزی که شما اومدین قیمت ها پایین نرفته که بالا هم اومده؟؟؟ دوما شما کمیت رو زیاد کردین دستت درد نکنه این کیفیت رو کی میخواد درست کنه... شما رشتت با صنعت نمی خونه چجوری شدی وزیر صنعت؟؟؟ این همه مهندس مکانیک و معدن و... بیکار اونوقت یه کسی که حقوق خونده و****************************باید بشه وزیر صنعت؟؟؟ این همه استاد دانشگاه با سواد اونوقت شما وزیر شدی؟؟؟؟