1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. اگر قیمت خودرو کاهش نیابد چاره‌ای جز استیضاح وزیر صمت نداریم

اگر قیمت خودرو کاهش نیابد چاره‌ای جز استیضاح وزیر صمت نداریم

25 فروردین 1398
 • 3

عضو هیات رییسه کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: بازار خودرو در دست وزارت صنعت معدن و تجارت و خودروسازان است و با هماهنگی یک عده دلال، بازار را مدیریت می کنند.

امیر خجسته؛ عضو هیات رییسه کمیسیون اصل نود در خصوص آینده بازار خودرو در سال 98 با بیان اینکه بازار خودرو در دست وزارت صنعت معدن و تجارت و خودروسازان است و با هماهنگی یک عده دلال، بازار را مدیریت می کنند افزود: بازار خودرو باید توسط وزارت صنعت کنترل شود نه اینکه فضا برای حضور هر بیشتر دلالان فراهم شود.

5درصد زیر قیمت حاشیه بازار که توسط وزارت صمت ابلاغ شده است کارساز نیست و باید قیمت خودرو نهایتا 10درصد بیشتر از قیمت تمام شده باشد.

وی تاکید کرد: 5درصد زیر قیمت حاشیه بازار خودرو که توسط وزارت صمت ابلاغ شده است کارساز نیست و باید قیمت خودرو نهایتا 10درصد بیشتر از قیمت تمام شده باشد.
خجسته افزود: قیمت گذاری دلالان آسیب بیشتری به بخش خودرو وارد کرده زیرا دلال ها بازار را در دست دارند و هر روز قیمت جدیدی را ارائه می دهند.


قیمت خودرو باید 10 درصد بیشتر از قیمت تمام شده باشد نه 5 درصد زیر قیمت بازار

عضو هیات رییسه کمیسیون اصل نود مجلس ادامه داد: وزارت صنعت نباید شانه خالی کند و هر چه سریعتر به موضوع گرانی خودرو ورود کند. خودروسازان باید پیشنهاد نمایندگان را قبول کنند و 10درصد بیشتر از قیمت تمام شده محصولات خود را بفروشند که بدین وسیله قدرت رقابت نیز ایجاد می شود.

افزایش قیمت خودرو بازار آزاد را خود دلالان اداره می کنند

وی با تاکید بر اینکه بازار آزاد خودرو را خود دلالان اداره می کنند، افزود: طبق صحبتهایی که در جلسات اخیر وزیر صنعت با کمیسیون داشتیم، مقرر شد که ایشان باید اقداماتی انجام دهند و انتظار ما از وزیر این است که هرچه سریعتر به این موضوع ورود کنند وگرنه مجلس ورود کرده و چاره‌ای جز استیضاح نخواهیم داشت.

خجسته بیان کرد: جلسه بعدی کمیسیون اصل نود مجلس با وزیر صنعت طی این روزها برگزار می‌شود که تصمیم نهایی وزیر در آن مشخص می شود و باید به توافقی برسیم تا قیمت خودرو کاهش یابد.نظرات

 • بابك بابك (26 فروردین 1398 ساعت 09:56)

  لطفا هرچه زودتر وزير را استيضاح كنيد.مردم پول شان را از كوچه يا خيابان پيدا نكردند كه بخواهند قيمت گزاف خودرو بدهند.با استيضاح وزير دست دلالان نيز كوتاه مي شود

 • Mohaen Mohaen (26 فروردین 1398 ساعت 09:18)

  تغییر وزیر یعنی بی صاحب موندن وزارت صنعت به مدت حداقل یک ماه که در این مدت خودرو ساز ها فرصت کافی برای پیاده کردن قیمت های جدیدشون رو دارند . همین فروش فوری محدود هم با فشار وزارت صنعت ایجاد شده وگرنه این خودرو ها قبلا به دلالان و نمایندگی ها داده می شد و با عنوان کاردکس به قیمت آزاد به مردم تحویل می شد . افزایش قیمت مزمن خودرو هم به دلیل سرکوب قیمت ها و جلوگیری از رسیدن خودرو به قیمت واقعیش هست که حدودا 20 درصد گرونتر از قیمت های فعلیه.

 • رصا رصا (26 فروردین 1398 ساعت 01:07)

  سوال من اینجاست قیمت بازار رو چی کسانی تعیین میکنند که خودروسازها از آن تبعییت و ۵ درصد زیر قیمت بازار پیش فروش میکنند چطوری میشه بعضی از خدروها یه شبه ۱۵ میلیون گرون میشه

  جالب اینجاست که تمرکز بیشتر رو خودروهای اقتصادی مثل پراید و ۴۰۵ هست