1. خانه
 2. اخبار
 3. اطلاعیه
 4. اعلام مبلغ جریمه برای شیشه دودی غیرمتعارف خودروها

اعلام مبلغ جریمه برای شیشه دودی غیرمتعارف خودروها

3 اردیبهشت 1398
 • 7
 • 21348

جانشین پلیس راهور تهران بزرگ گفت: طبق قانون اگر خودرو دارای شیشه دودی باشد و نتوان از فاصله سه متری سرنشینان و داخل آن را رؤیت کرد، مشمول اعمال قانون پلیس خواهد شد.

«تبعیض پلیس راهور در برخورد با خودروهای ایرانی و خارجی» و شیشه دودی خودروها موضوعی است که شهروندان به آن پرداخته‌اند.

سرهنگ حسن عابدی جانشین پلیس راهور تهران بزرگ در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس درباره برخورد پلیس با شیشه‌های دودی غیراستاندارد و غیرمتعارف خودروها، اظهار داشت: ملاک پلیس برای برخورد با شیشه‌‌های غیرمتعارف خودرو این است که از فاصله 3 متری داخل خودرو پیدا نباشد و اگر چنین باشد راننده خودرو مشمول اعمال قانون پلیس خواهد شد.

جانشین پلیس راهور تهران بزرگ تصریح کرد: بنا بر بند 2114 جدول جرایم رانندگی مبلغ 500 هزار ریال برای برخورد با شیشه‌های دودی غیرمتعارف تعیین شده است.

وی در پاسخ به دیگر پرسش خبرنگار فارس درباره اینکه آیا ماموران پلیس نسبت به اعمال قانون خودروهای داخلی و خارجی در حوزه شیشه دودی تبعیض قائل می‌شوند،‌گفت: شیشه‌هایی که در کارخانه دودی شده باشند، استاندارد لازم برای آنها رعایت شده و به شکلی طراحی شده‌اند که داخل خودرو از فاصله 3 متری آشکار است و این‌گونه نیست که مأموران پلیس راهور شیشه‌های خودروهای خارجی را اعمال قانون نکرده و شیشه خودروهای داخلی را که در کارخانه دودی تعبیه شده‌اند، جریمه کنند.

سرهنگ عابدی افزود: در هر خودرویی اعم از ایرانی یا خارجی، اگر نتوان از فاصله سه‌ متری سرنشینان آن را تشخیص داد مشمول اعمال قانون پلیس خواهد شد؛ البته باید گفت که بسیاری از شیشه‌های دودی‌که به صورت غیرمتعارف هستند با برچسب‌پوشیده شده‌اند که در این صورت باید راننده نسبت به رفع آن اقدام کند.

منبع فارس
نظرات

 • 1111111 1111111 (3 مرداد 98 ساعت 12:23)

  ماشین خود پلیس تو گرمای تابستون جنوب دودی کردن، از مردم میخوان دودی نکن‌، ¿

 • ایلیا ایلیا (30 اردیبهشت 98 ساعت 08:29)

  کار دیگه ای جر چاپیدن مردم ندارید ؟!!!!!

 • بینام بینام (4 اردیبهشت 98 ساعت 08:15)

  سال جدید و کاسبی جدید

 • محسن محسن (3 اردیبهشت 98 ساعت 20:08)

  کدوم قانون؟کدو م پلیس؟

  مگه این قانون جدیده؟این که از قبل بوده.اما کسی حال نداره اجراش کنه!

 • Masy Masy (3 اردیبهشت 98 ساعت 18:35)

  چند رو پیش پلیس منو بابت شیشه دودی جریمه کرد شیشه ماشین من خیلی دودی نیست و از فاصله ده متری هم تو ماشین مشخصه چه برسه به سه متری من میگرن دارم و اهواز زندگی میکنم واقعا بعضی از پلیسا انصاف ندارن . حرصم‌گرفت جایی نیست شکایت کنیم ؟؟؟

 • توپوز توپوز (3 اردیبهشت 98 ساعت 11:12)

  عامو شرو ور نگین خواهشا... ما جنوب ایران هستیم دودی صدرصدهم جواب نمیده... این قانون برا مناطق سردسیر بزارین لطفا... اصلا حوصله هم ندارما

 • فاضل فاضل (3 اردیبهشت 98 ساعت 09:19)

  3متر داراها یا ندارها؟