1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. آشنایی با کارما رِوِرو GT جدید با پیشرانهٔ ب‌ام‌و و وزن کمتر + عکس

آشنایی با کارما رِوِرو GT جدید با پیشرانهٔ ب‌ام‌و و وزن کمتر + عکس

3 اردیبهشت 1398
  • 0

شرکت کارما در نمایشگاه شانگهای نسخهٔ بروز شدهٔ تنها محصول خود یعنی رِوِرو (Revero) را با پسوند GT معرفی کرده است. رورو که اساساً نسخهٔ بروز شده‌ای از فیسکر کارما است، پس از ورشکستگی شرکت فیسکر و تملک آن توسط چینی‌ها، در سال 2016 با تغییراتی جزئی به بازار عرضه شد. در نسخهٔ جدید این خودرو که رِوِرو GT نام گرفته است، همچنان چهرهٔ آشنای فیسکر کارما حفظ شده و تغییراتی جزئی در قسمت دماغهٔ آن ایجاد شده اما در قوای محرکهٔ آن تغییراتی بزرگ‌تری صورت گرفته است.

2.jpg
شرکت کارما در این نسخهٔ جدید پیشرانهٔ 2 لیتری چهار سیلندر قبلی که از جنرال موتورز گرفته شده بود را با یک پیشرانهٔ 1.5 لیتری سه سیلندر توربوشارژ ساخت ب‌ام‌و جایگزین کرده است. این همان پیشرانهٔ مورداستفاده در ب‌ام‌و i8 است. البته این موتور جدید نیز مثل قبل همچنان به‌عنوان یک ژنراتور عمل می‌کند و نیروی آن به‌طور مستقیم به چرخ‌ها منتقل نمی‌شود. رِوِرو اما برای حرکت کردن از دو موتور الکتریکی استفاده می‌کند که حالا مجموع خروجی آن‌ها در نسخهٔ GT از 403 اسب بخار سابق به 535 اسب بخار قدرت و 746 نیوتن متر گشتاور افزایش پیدا کرده است.

3.jpg
رِوِرو GT با استفاده از این نیروی بیشتر ظرف تنها 4.5 ثانیه از صفر به سرعت 96 کیلومتر بر ساعت دست پیدا می‌کند که نزدیک به یک ثانیه از نسخهٔ قبلی سریع‌تر است. حتی گفته شده در آیندهٔ یک نسخهٔ عملکردی از این ماشین با نام GTS هم معرفی خواهد شد که برای رسیدن به سرعت 96 کیلومتر بر ساعت به فقط 3.9 ثانیه زمان نیاز خواهد داشت. البته حداکثر سرعت رِوِرو GT همچنان مثل قبل به‌صورت الکترونیکی روی 200 کیلومتر بر ساعت محدود شده است.

 4.jpg

کارما برای رورو GT پکیج باطری‌های 28 کیلووات ساعتی جدیدی را هم در نظر گرفته که بُرد تمام الکتریکی آن‌را به 100 کیلومتر افزایش داده است. در همین حال، پیشرانه-ژنراتور بنزینی ساخت ب‌ام‌و نیز به این عدد 450 کیلومتر دیگر اضافه می‌کند؛ اما علاوه بر تجهیز به پیشرانه و باطری‌های جدید، به‌منظور کاهش وزن نیز تغییراتی زیادی در رِورو صورت گرفته که وزن آن‌را از 2452 کیلوگرم به 2290 کیلوگرم کاهش داده است. بخشی از این کاهش وزن با استفاده از موتور کوچک‌تر ب‌ام‌و و باطری‌های تازه توسعه یافته به دست آمده است.

5.jpg
به‌غیراز قوای محرکهٔ جدید و کاهش وزن، کارما وعدهٔ ارائهٔ کیفیت سواری عالی و هندلینگ دقیق‌تر را در رِورو GT داده است درحالی‌که تحویل گشتاور آن نیز بهبود یافته است. به‌زودی فروش این سدان هیبریدی آغاز شده و تحویل آن به خریداران از سه‌ماههٔ چهارم سال جاری صورت خواهد گرفت. نسخهٔ اسپرت‌تر GTS نیز قرار است تا اوایل سال 2020 به بازار آید. هدف کارما ساخت سالیانه 12 تا 13 هزار دستگاه رِوِرو در کارخانهٔ خود در کالیفرنیا است. قیمت رِورو GT هنوز اعلام نشده است اما انتظار می‌رود در همان محدودهٔ 135 هزار دلاری نسخهٔ قبلی باشد.

6.jpg

7.jpg

 

منبع پدال


نظرات