1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. تا آخر مهرماه تمامی خودروهای پیش فروش شده تحویل داده خواهد شد

تا آخر مهرماه تمامی خودروهای پیش فروش شده تحویل داده خواهد شد

7 اردیبهشت 1398
 • 5

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از طرح سختگیرانه این وزارتخانه برای خودروسازان به منظور افزایش تولید خبر داد و گفت: اگر تولید افزایش نیابد، اجازه پیش فروش نمی دهیم.

فرشاد مقیمی با تاکید بر ضرورت انجام به موقع تعهدات از سوی دو خودروساز در حوزه پیش فروش‌های خودرو مربوط به سال ٩٧، گفت: بر اساس دستوری که به دو خودروساز بزرگ کشور داده شده، باید نسبت به ایفای به موقع تعهدات اقدام شود که بر این اساس برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت این است که کل تعهدات خودروسازان در سال ٩٧ حداکثر تا مهرماه سال جاری ایفا شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: این برنامه به طور قطع در سال ٩٨ اجرایی خواهد شد و جای نگرانی از بابت ایفای تعهدات خودروسازان وجود ندارد.

وی گفت: تعهدات جدید خودروسازان مبنی بر پیش فروش‌های صورت گرفته در سال ٩٨ نیز به طور قطع به موقع انجام می‌شود که بر این اساس، هر یک از خودروسازان مکلف هستند حداقل ٥٥٠ هزار دستگاه خودرو را در سال جاری تولید کنند که در مجموع یک میلیون و ١٠٠ هزار دستگاه خودرو در سال جاری تولید و روانه بازار خواهد شد.

به گفته مقیمی، وزارت صنعت، معدن و تجارت برنامه سختگیرانه ای نیز برای خودروسازان در نظر گرفته که بر مبنای آن یکی از تکالیف تعیین شده برای خودروسازان این است که تولید را از سطح یک میلیون و ١٠٠ هزار دستگاه فراتر ببرند که جزئیات آن پس از نهایی شدن اعلام خواهد شد.

معاون وزیر صنعت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر برنامه سختگیرانه تولید از سوی خودروسازان پیاده سازی نشود، چه برنامه تنبیهی برای آنها در نظر گرفته خواهد شد، تصریح کرد: چنانچه خودروسازان به این برنامه سختگیرانه تولید پایبند نباشند، دیگر اجازه پیش فروش خودرو نخواهند داشت و به تناسبی که افزایش تولید داشته باشند، می‌توانند خودرو در بازار پیش فروش کنند.

مقیمی ادامه داد: البته خواسته خودروسازان نیز تولید بیشتر است؛ چراکه تولید بیشتر، منفعت بیشتری را برای آنها رقم خواهد زد.

وی در خصوص تأمین قطعات لازم برای افزایش تولید خودرو نیز گفت: عمده تمرکز خودروسازان در حوزه تأمین قطعه، بر قطعات تولید داخلی بوده و بر این اساس، واردات قطعاتی که داخلی سازی می‌شوند، ممنوع خواهد شد.

منبع مهر


نظرات

 • عباس عباس (9 اردیبهشت 1398 ساعت 09:00)

  به خدا اعتماد ملت را کاملا از دست داده اید
  بنده مرداد97خودروی برلیانس ثبت نام کردم تحویل آبان هنوز هیچ خبری نشده حتی وعده سرخرمن هم به ما نمی دهند
  وزیر هم حمایتشان می کند

 • میثم پهلوان میثم پهلوان (7 اردیبهشت 1398 ساعت 20:36)

  با این ********* و ********** بعد از چنده ماه که شرکت ها به قرار دادهاشون عمل نکردن با این حرفت حال درست حسابی به این دو شرکت دادی .شما واقعا معاون این وزارت هستی برو خواهشا ******من ماشینم تحویل دی ماه بوده الان 4ماه گذشته یعنی 5ماه دیگه هم بنشینم.خواهشا *********** اگر ماشین ندارند چرا ماشیت 120ملیونی میدهند ************ نماینده های مجلس که مصوباتشون یک ریال ارزش ندارند.وزیر صعنت خواهشا برو استفعا بده

 • علی علی (7 اردیبهشت 1398 ساعت 18:30)

  جای نگرانی در تحویل نیست ولی اینکه به چه قیمتی مهم است، طبق موعد قرارداد خیلی کمتر باید تحویل دهند، ولی اینقدر تابش می دن تا به قیمت چند برابر بفروشند، بهتر بود مابقی مبلغ را با قیمت فعلی می گرفتند ولی سه ماه دیگر هم تحویل بدهند، نه طبق قیمتهای کاذب و دلال بازی بازار به روز

 • حمید حمید (7 اردیبهشت 1398 ساعت 17:50)

  زحمت میکشید

 • امیر صادقی امیر صادقی (7 اردیبهشت 1398 ساعت 16:24)

  سلام
  لطفا به این به قول خودشون اخوی (معاون وزیر) بفرمایید از اتاق گرم و نرمشون بیرون بیان و برن بین مردم ببینن این خودرو سازها یا ارابه سازها چطور خون مردم رو کردن تو شیشه
  لطفا شعار و آمار ندین