1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. ورود هارلی دیویدسون به مسابقات اتومبیلرانی فرمول E + عکس

ورود هارلی دیویدسون به مسابقات اتومبیلرانی فرمول E + عکس

13 اردیبهشت 1398
  • 0

شرکت موتورسیکلت سازی هارلی دیویدسون در فصل جدید مسابقات فرمول E به عنوان اسپانسر حضور خواهد داشت!


ما معمولا خیلی کم واژه های "هارلی دیویدسون" و "مسابقه" را کنار یکدیگر می بینیم و این شرکت فعال در شهر "میلواکی" ایالات متحده آمریکا معمولا موتورسیکلت های خاص برای افراد خاص تولید می کند، اما گویا این شرکت تصمیم به توسعه فعالیت خود در زمینه های مختلف، بویژه مسابقات اتومبیلرانی دارد و در جدیدترین اقدام خود به سمت مسابقات "فرمول E" رفته و تبدیل به یکی از اسپانسرهای اصلی تیم های شرکت کننده در مسابقات شده است، هرچند این شرکت در برنامه ریزی آینده خود طراحی و ساخت موتورسیکلت های برقی را در دستور کار خود قرار داده و در حال حاضر به تولید و عرضه اسکوترهای کوچک برقی برای کودکان و نوجوانان مشغول است.

2.jpg
شاید هارلی دویدسون هیچگونه ارتباطی به ماشین های چهار چرخ، بویژه مسابقات خودروهای الکتریکی فرمول E نداشته باشد، اما این شرکت تصمیم گرفته است تا با ورود به این مسابقات نام خود را بیش از پیش در بین مخاطبان مطرح کند و این شرکت از حالا به بعد یکی از اسپانسرهای تیم Envision Virgin Racing در سری مسابقات فرمول E خواهد بود.

لازم به ذکر است که تیم Envision Virgin Racing ماشین ثابتی برای شرکت در مسابقات ندارد و معمولا از شرکت های دیگر برای انجام مسابقات استفاده می کند. به عنوان مثال در فصل 2014-2015 این تیم از خودروی رنو در مسابقات استفاده کرده بود و برای سه فصل پیاپی از ماشین سیتروئن استفاده کرد، هرچند فصل آخر یعنی 2018- 2019 را با خودروی آئودی پشت سرگذاشت و توانست به مقام دوم دست پیدا کند.

3.jpg
حال باتوجه به جدیدترین خبرهای بدست آمده از سوی منابع خبری، یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان موتورسیکلت در خاک آمریکا یعنی "هارلی دیویدسون" تبدیل به یکی از اصلی ترین اسپانسرهای تیم Envision Virgin Racing در مسابقات فرمول E خواهد شد و لوگوی آن در بهترین نقطه از بدنه اتومبیل نصب خواهد شد و به نظر می رسد که با یک ماشین کاملا جدید در فصل پیش رو شرکت خواهند کرد.

هرچند همانطور که گفتیم در حال حاضر شرکت هارلی دیویدسون سرمایه گذاری بزرگی برای راه اندازی موتورسیکلت های الکتریکی انجام داده است و اسکوترهای برقی آن در دسترس کودکان و نوجوانان علاقه مند قرار می گیرد حالا شروع فعالیت در مسابقات فرمول E شاید بتواند به رشد تکنولوژی توسعه و تولید سیستم های محرک الکتریکی آن برای موتورسیکلت های آینده کمک کند.نظرات