1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اطلاعیه
  4. درخواست سخنگوی تعزیرات از مردم: فعلاً خودرو نخرید

درخواست سخنگوی تعزیرات از مردم: فعلاً خودرو نخرید

14 اردیبهشت 1398
  • 2

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: در فضایی که تعدادی سودجو و دلال بدون کارشناسی قیمت‌ها را افزایش می‌دهند از مردم تقاضا می‌شود خرید خودرو را عقب بیندازند تا شرایط خرید و فروش به روال عادی برگردد.

یاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: مجلس در سال 92 با تصویب قانون نظام صنفی، مداخله دولت در بازار را کاهش داد و خودتنظیمی را به بازار و بخش خصوصی واگذار کرد.

او گفت: اگر در گشت‌های مشترک نظارت بر بازار دستگاه‌های مختلف همکاری نداشته باشند به مشکل خواهیم خورد، به‌طور مثال قیمت مرغ در تهران تا 23 هزار تومان هم رسیده بود که با هماهنگی سازمان حمایت و همکاری وزارتخانه‌های مختلف کنار هم به خروجی مطلوب رسیدیم و قیمت مرغ به ثبات رسید.

رایگانی گفت: در مرحله اجرا برخی سودجویی‌ها را شاهد هستیم اما وقتی روند عرضه و تقاضا مدیریت شود و نهاده‌ها به‌موقع در اختیار تولیدکنندگان قرار گیرد به شرایط مطلوب می‌رسیم.

او افزود: تأکید و دستور رئیس جمهور به 4 وزارتخانه برای مقابله با گرانفروشی به این دلیل بوده که این 4 وزارتخانه مسئولیت بیشتری در مقابله و مبارزه با گرانفروشی دارند. از روز گذشته طرح ضیافت ماه رمضان آغاز شده است و نظارت‌ها با دقت بیشتر انجام خواهد شد. دستگاه‌های هر استان با متولیان هر قسمت باید وظایف خود را انجام دهند.

رایگانی در ادامه گفت: در فضایی که تعدادی سودجو و دلال بدون کارشناسی قیمت‌ها را افزایش می‌دهند از مردم تقاضا می‌شود خرید خودرو را عقب بیندازند تا شرایط خرید و فروش به روال عادی برگردد.

منبع تسنیم


نظرات

  • ایلیا ایلیا (30 اردیبهشت 1398 ساعت 08:28)

    چشم استاد. ما دیگه تکی تکی نمی خریم، شما هم چند تا چند تا نخر !!!!

  • تذکر تذکر (14 اردیبهشت 1398 ساعت 10:42)

    بعید است که مردم عادی قدرت خرید داشته باشند کار دلالان است که با همدستی خودروسازان بازار گرمی میکنند . بخدا قسم اگر دولت حامی مردم بود الان واردات را با تعرفه پایین آزاد میکرد تا جولان دادن خودروسازان داخلی خاتمه پیدا کند به اسم ایجاد اشتغال سالهاست که مردم را با خودروهای بی کیفیت عاصی کرده اند