1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. رئیس سازمان حمایت درباره دلیل افزایش قیمت خودرو پاسخ داد

رئیس سازمان حمایت درباره دلیل افزایش قیمت خودرو پاسخ داد

14 اردیبهشت 1398
 • 6

رئیس سازمان حمایت با تأکید بر "هیچ تغییری در قیمت خودرو در بخش تحویل خودرو به مصرف‌کننده نداشته‌ایم" افزود: تدابیر افزایش فروش فوری‌ها و افزایش تحویل تعهدات عقب‌افتاده با افزایش تولید قیمت خودرو را تعدیل خواهد کرد.

عباس تابش رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت: توان مقابله با افزایش قیمت‌ها را داریم اما ابزارها در برخی موارد فرابخشی است که باید دستگاه‌ها کنار هم باشند و تأمین کالا به‌موقع و به‌اندازه لازم باشد چراکه بخشی از گرانی متوجه بخش تأمین کالاست.

تابش افزود: مردم مطمئن باشند که برای ماه رمضان و کل سال مشکلی در تأمین کالای اساسی نداریم. امروز بدون دخالت دولت مرغ در همه جای ایران به‌قیمت 11 هزار و 500 تومان توزیع می‌شود.

او افزود: اگر رئیس جمهور تأکیدی در مبارزه با گرانفروشی دارد قطعاً نیاز بیشتری به کنترل و همکاری در کنترل قیمت‌ها هست. بانک مرکزی در تأمین ارز باید کمک کند و دولت در تأمین کالا باید کمک‌های بیشتری داشته باشد. تأکید رئیس جمهور برای هم‌افزایی بیشتر دستگاه‌ها برای مقابله با گرانی کالاهاست که باید امروز نسبت به دیروز وقت بیشتری را برای مقابله اختصاص دهیم.

تابش در ادامه گفت: سازمان حمایت در تنظیم بازار به‌صورت متوسط روزانه قیمت 92 قلم کالا را کنترل می‌کند و از نظر کمبود و مازاد تأمین نظارت دارد، به‌طور مثال برنج هندی به‌اندازه لازم در کف بازار تأمین داشته‌ایم.

او با تأکید بر اینکه "هیچ تغییری در قیمت خودرو در بخش تحویل خودرو به مصرف‌کننده نداشته‌ایم" اضافه کرد: تدابیر افزایش فروش فوری‌ها و افزایش تحویل تعهدات عقب‌افتاده با افزایش تولید قیمت خودرو را تعدیل خواهد کرد.

او گفت: با تدابیری که برای افزایش تحویل فوری و تعهدات انجام می‌شود مشکلات برطرف خواهد شد. راهکار مقابله با افزایش قیمت خودرو افزایش عرضه و تحویل به‌موقع است. هر مصرف‌کننده‌ای که آنلاین به خودروهای پرتیراژ نیاز داشته باشد خودروی خود را به‌موقع تحویل خواهد گرفت.

منبع تسنیم


نظرات

 • محمد محمد (15 اردیبهشت 1398 ساعت 01:21)

  چرا اینقد چرت میگن اینا.چرا خودشون رو زدن به **********.مرغ کجاش کیلویی11هزار تومن هست.همین امروز من خریدم 16تومن.کجا تونستین جلو افزایش خودرو رو بگیرین که درعرض5 ماه قیمتها 3 برابر شده.

 • رضا رضا (14 اردیبهشت 1398 ساعت 23:07)

  ???? دلالان خودروسازان و وزارت صمت قدرت گرانی خودرو را داشتند !

  ???? عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: دلالی که می‌تواند گرانی چند برابری خودرو را رقم بزند از خود خودروسازان یا وزارت صمت است چون که مقرر شده خودروسازان محصولات خود را 5 درصد زیر قیمت بازار بفروشند بنابراین سود اصلی از افزایش قیمت در بازار به جیب خودروسازان می‌رود

  ???? سیده حمیده زرآبادی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر ورود دوباره شورای رقابت به قیمت‌گذاری خودرو، گفت: ورود وزارت صنعت، معدن و تجارت به قیمت‌گذاری خودرو امر اشتباهی بود چون که وزارتخانه ذی‌نفع است و تعارض منافع از ساماندهی بازار پیشگیری می‌کند پس بهتر است نهادی مثل شورای رقابت که خارج از وزارتخانه است وظیفه قیمت‌گذاری را برعهده گیره

 • nima nima (14 اردیبهشت 1398 ساعت 20:03)

  ***********که توان داری. اگه توان داشتی قیمت ها اینقدر الکی الکی نجومی نمیشد.
  هیچ ****** نداری

 • سید سید (14 اردیبهشت 1398 ساعت 17:34)

  وانت نیسان 42000000میلیون بود شد 56000000 تومان سایپا فروش فوری گذاشته 69500000تومان اگر این افزایش قیمت نیست لطفا بفرمایید پس چیست

 • مهدی مهدی (14 اردیبهشت 1398 ساعت 16:53)

  والا اینا همش نوعی رانته. آخه کی این آت و آشغایی که شما تولید میکنید میخره بجز ما؟
  اگه دولت اجازه واردات خودرو رو بده انوقت ببینم شما ماشینای بدرد نخورتونو چند میفروشین .اصلا کسی این اسباب بازیارو میخره؟ فعلا که مردم اسیر شماهان

 • علی اصغر علی اصغر (14 اردیبهشت 1398 ساعت 16:12)

  عه ؟! آها !