1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. با کسانی که قیمت‌ جعلی برای خودرو اعلام کنند برخورد می‌شود

با کسانی که قیمت‌ جعلی برای خودرو اعلام کنند برخورد می‌شود

17 اردیبهشت 1398
 • 5

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: باید با فضای مجازی و سایت هایی که قیمت‌های جعلی را اعلام می کنند برخورد شود و مردم باید قیمت ها را از شرکت های خودروساز رصد کنند و قیمت های آنها را معیار قرار دهند.

فرشاد مقیمی معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت در بیست و دومین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی اظهار کرد: موضوع افزایش قیمت خودرو در بازار کشور از نظر وزارت صمت قابل پذیرش نیست ما شاهد افزایش قیمت خودرو نبودیم، اما بازیگردان‌هایی در این حوزه بودند که از این تلاطم بازار سوء استفاده کرده و مردم را تحریک کردند.

وی افزود: قیمت هایی که در بازار و سایت‌ها اعلام می‌شود هیچ خرید و فروشی در آنجا انجام نمی‌شود و اگر هم خرید و فروشی باشد به صورت ظاهری و صوری است تا بگویند قیمت خودرو افزایش یافته است.

مقیمی بیان کرد: ما شاهد روند نزولی کاهش قیمت بازار هستیم و مردم نگران نباشند.

امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: با افرادی که قیمت‌ها را در سایت‌ها اعلام می کنند برخورد می کنیم چراکه آنها حق ندارند قیمت‌های حدسی شان را اعلام کنند تا تلاطمی را در بازار به وجود بیاورند. از وزارت ارتباطات درخواست کرده ایم تا با عاملان این سایت ها برخورد شود.

وی بیان کرد: شرکت سایپا بیش از ۲ هزار خودرو و ایران خودرو ۱۸۰۰ خودرو را تولید کرده است پس در این زمینه مشکلی وجود ندارد.

مقیمی به مردم توصیه کرد تا آرامش خود را در این فضایی که دشمن به دنبال فضاسازی است و التهاباتی را در بازار ایجاد می کنند، حفظ کنند.

امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: باید با فضای مجازی و سایت هایی که قیمت‌های جعلی را اعلام می کنند برخورد شود و مردم باید قیمت ها را از شرکت های خودروسازی رصد کنند و قیمت های آن ها را معیار قرار دهند.

وی یادآور شد: علی رغم محدودیتها، تدابیر خاص و ویژه‌ای را در دستور کار قرار خواهیم داد  و خودروها را تولید و تعهدات را اجرایی خواهیم کرد. پس مردم در این زمینه نگران نباشند.

منبع فارس


نظرات

 • محمد محمد (18 اردیبهشت 1398 ساعت 07:49)

  تا الان که سایت نبستین به قیمت دلخواهتان نرسیده بودین یا خواب بودین.ولی کی ندونه که خود دولت دنبا همین قیمت ها بود

 • جواد یوسفی جواد یوسفی (18 اردیبهشت 1398 ساعت 01:33)

  این آقای معاون اگر میتونه جلوی افزایش قیمت کارخونه رو بگیره، بازار خودش درست میشه. وقتی کارخونه ها هر روز افزایش قیمت دارن، از بازار چه انتظاری میره؟؟؟؟

 • علیرضا علیرضا (17 اردیبهشت 1398 ساعت 22:02)

  من یه پراید دارم دوست دارم نرخشو بزنم ۱۵۰میلیون تومن ... به کسی مگه مربوطه مالمه ... اصلا دویست و پنجاه میلیون میفروشم ... شما******** از کی تا حالا قائده مند شدید

  مهرداد مهرداد (18 اردیبهشت 1398 ساعت 14:03)

  همین دیگه...اگه بتونن قیمت هارو کنترل کنن و نظارت باشه تو نمیتونی سرخود قیمت بزاری رو مالت

 • افرا افرا (17 اردیبهشت 1398 ساعت 19:26)

  نگران قیمت جعلی از سوی مردم نباشید ایران خودرو و سایپا قیمت های واقعی اعلام میکنن