1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اطلاعیه
  4. در مجلس سوال از وزیر صنعت درباره گرانی خودرو کلید خورد

در مجلس سوال از وزیر صنعت درباره گرانی خودرو کلید خورد

18 اردیبهشت 1398
  • 2

نماینده ارومیه در مجلس از کلید خوردن طرح سوال از وزیر صنعت و معدن درباره گرانی خودرو خبر داد.

نادر قاضی‌پور عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به افزایش بی‌رویه قیمت خودرو در چند ماه گذشته، گفت: تا زمانی که خودروسازی در کشورمان انحصاری است هر روز باید شاهد مشکلاتی در این حوزه باشیم.

وی ادامه داد:به دلیل اینکه مدیران خودروسازی را دولت تعیین می‌کند در این صنعت انحصاری فساد ایجاد شده و پول‌های هنگفتی جابه‌جا می‌شود.

نماینده ارومیه در مجلس با بیان اینکه هیچ حساب و کتابی در بحث خودروسازی وجود ندارد، افزود:اخیراٌ مدیرعامل شرکت سایپا گزارشی را به رئیس مجلس و رئیس کمیسیون صنایع ارائه کرده که در آن آماری تهدید کننده و بد ارائه شده و این شرکت خودروسازی را بسیار زیان‌ده معرفی کرده است با این گزارش گویا در این شرکت فاجعه ملی رخ داده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد:پس از گزارش مدیرعامل سایپا برخی از نمایندگان نیز به رئیس این شرکت اعلام کردند،گویا قرار است این شرکت را ورشکسته اعلام کنید تا برخی آن را با قیمت پائین بخرند، باید این گزارش اصلاح شود.

قاضی‌پور از طرح سئوال از وزیر صنعت و معدن و تجارت درباره گرانی‌های خودرو خبر داد و گفت:این سوال را به هیئت‌رئیسه مجلس ارائه کرده‌ایم تا در دستور کار پارلمان قرار گیرد تا آقای رحمانی با حضور در مجلس پاسخگوی عملکرد وزارتخانه خود درباره نابسامانی بازار خودرو باشد.

منبع تابناک


نظرات

  • نیما نیما (19 اردیبهشت 1398 ساعت 16:58)

    این وزیر نشان داد که جسارت و قدرت کنترل بازار را ندارد و باید شخص با تجربه ای را جانشین ایشان کرد

  • Fire Fire (18 اردیبهشت 1398 ساعت 10:23)

    واقعا بعد از اینهمه مشکلات و بدعهدی خودروسازان و قیمت های نجومی و دلال بازی های عده ی زیادی و....... تازه الان این نمایندگان محترم یاد سوال از وزیر و احقاق حقوق مردم افتادن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یه عده یه شبه میلیونر میشن و میلیون ها نفر فقیر .....