1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: اگر مردم خودرو نخرند قیمت‌ها تا 20 درصد کاهش می یابد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: اگر مردم خودرو نخرند قیمت‌ها تا 20 درصد کاهش می یابد

22 اردیبهشت 1398
 • 6

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت که در صورت پرهیز مردم از خرید خودرو، عرضه و تقاضا متعادل خواهد شد و قیمت‌ها تا ۲۰ درصد کاهش می یابد.

محمدرضا منصوری اظهار کرد: با توجه به اینکه اقدامی برای جلوگیری از ورود دلالان به بازار خودرو نشده، مردم باید خودشان اقدام کنند. می‌شد قوانین سختی برای خرید و فروش خودرو قرار داد، مثلاً می‌شد تعرفه‌های بالایی برای فروش خودرو در نظر گرفت یا فروش خودرو برای کسانی که خودرو صفر می خرند تا چند سال ممنوع شود تا مصرف کننده واقعی صاحب خودرو شود ولی چون حرکتی انجام نشده، مردم می‌توانند با نخریدن تقاضا را کاهش دهند تا دلالانی که خودرو را می‌خرند و دپو می‌کنند نتوانند قیمت‌ها را افزایش دهند.

وی افزود: قیمت دلار نسبت به چند ماه گذشته از ۱۶ هزار تومان پایین آمد و به ۱۲ هزار تومان هم رسید. در حالی که آن موقع قیمت خودرو پایین‌تر بود ولی الان ۴۰ تا ۵۰ درصد افزایش پیدا کرده و مشخص است که عرضه و تقاضا را در بازار به هم زده‌ایم و دلالان زیادی به بازار ورود پیدا کردند که این باعث شده قیمت خودرو به صورت کاذب بالا برود.

این نماینده مجلس ادامه داد: مردم فعلاً از خرید خودرو جلوگیری کنند تا قیمت به صورت عاقلانه و معقول اصلاح شود و عرضه و تقاضا متعادل شود. این کار می‌تواند قیمت‌ها را تا ۲۰ درصد کاهش دهد.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به ممنوعیت جدید برای برخی سایت‌ها در مورد اعلام قیمت خودرو گفت: به نظرم این کار تأثیر چندانی ندارد، البته اگر اطلاع رسانی درست باشد بهتر است ولی ما هیچ وقت اینقدر تقاضای خودرو نداشتیم که الان داریم. این تقاضای زیاد باعث شده قیمت‌ها به صورت کاذب بالا برود و دلالان برای سودجویی خودرو را بخرند و نگهداری کنند و بعد به قیمت بالاتر بفروشند. به نظر می‌رسد رو به رشد بودن قیمت خودرو میل و عطش به این کار را نیز بیشتر کرده است.

 

منبع ایسنا


نظرات

 • محمد فرزانه محمد فرزانه (23 اردیبهشت 1398 ساعت 09:44)

  شما نگران مردم نباشید چشمشان کور میخواستند به شما رای ندهند!

 • مهدی مهدی (23 اردیبهشت 1398 ساعت 00:01)

  بگم چی بگم از چی بگم از بخت بد که در ایران به دنیا امدم و خرید اشغال ترین خودرو دنیا برام حسرت بشه . تنها کاری که ازم بر میاد اینه که سر نماز جبران کنم خب خدایی هست
  و افسوس عمر گران میگذرد

 • molaei molaei (22 اردیبهشت 1398 ساعت 11:04)

  تجربه تو ایران ثابت کرده هرکی نخرید ضرر کرده. ما هم پراید 35 میلیونی نخریدیم که ارزون بشه اخرش مجبور شدیم 50 تومن بخریم. مردم تا کی نخرن؟ مگر مشکلات شما بحث یک هفته و یک ماه؟ این منوال حداقل چند سال ادامه داره. تا کی نخریم؟

 • محمد محمد (22 اردیبهشت 1398 ساعت 10:12)

  خودروسازهای داخلی که تا 2 سال دیگه پیش فروش کردند . شما بجای اینکه فرمایش بفرمائید مردم خودرو نخرند در مجلس تصویب کنید واردات خودرو های خارجی با تعرفه حداقل برای یکسال آزاد شود قیمت 70 درصد کاهش می یابد .

 • ریز بین ریز بین (22 اردیبهشت 1398 ساعت 09:46)

  متاسفانه مردم فهیم مشکلات را دامن میزنند و در مقابل گرانی برعکس عمل میکنند و جهان سومی بودن را به اثبات می رسانند

 • علی علی (22 اردیبهشت 1398 ساعت 08:36)

  اگر واردات خودرو بدون نعرفه آزاد شود من قول میدهم بجای 20درصد تا 70 درصد قیمتها پایین بیاید