1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. کاهش قیمت محصولات داخلی با واردات خودروی دست دوم

کاهش قیمت محصولات داخلی با واردات خودروی دست دوم

واردات خودروی دست دوم، راه حل یک نماینده برای کاهش قیمت محصولات داخلی
22 اردیبهشت 1398
 • 8

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: واردات خودروهای دست دوم به عزم جدی نیاز دارد این در حالی است که دست‌های پشت پرده از تحقق این امر جلوگیری می کنند چراکه سود آنها در که ملتهب بودن بازار خودرو است.

محمدرضا منصوری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، درباره تاثیرات واردات خودروی دست دوم خارجی بر قیمت خودروی داخلی، گفت: در حال حاضر در مناطق آزاد سقف خودروهای خارجی –که در حد صفر هستند- را با هوابُرش جدا کرده و خودرو را اسقاط می‌کنند در حالی که این خودروها کمتر از ۵۰ هزار کیلومتر کار کرده‌اند و تنها هشت سال از عمرشان گذشته است.


خودروهای خارجی موجود در جزیره قشم، کیش و بندر انزلی با پرداخت گمرکی وارد بازار کشور شوند

نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: بهتر است برای ساماندهی بازار خودرو و جلوگیری از افزایش قیمت‌ها در این حوزه، در وهله نخست خودروهای موجود در مناطق آزاد مانند جزیره قشم، کیش و بندر انزلی را با پرداخت گمرکی وارد بازار  کرد سپس اقدامات لازم برای واردات خودرو دست دوم خارجی باکیفیت انجام گیرد.

وی اظهار کرد: قیمت خودروهای دست دوم خارجی حدود سه هزار دلار است این در حالی است که ارزان ترین خودروی تولیدی در کشور حدود 50 میلیون تومان است در نتیجه مردم از خودروهای وارداتی استقبال کرده و واردات این خودروها تا حدودی می تواند حجم تقاضای بازار را پوشش دهد.

تقاضا و عرضه در بازار خودرو متوازن نیست

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه در شرایط فعلی تقاضا و عرضه در بازار خودرو متوازن نیست، خاطرنشان کرد: می‌توان با واردات خودروی دست دوم عرضه را متعادل کرد با تحقق این امر قیمت‌ها روند کاهشی پیدا کند.

قیمت خودروهای خارجی دست دوم با احتساب تعرفه 100 درصدی حدود ۶ هزار دلار می‌شود

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در صورتی که از خودروهای دست دوم خارجی تعرفه ۱۰۰ درصدی دریافت شود این تعرفه حدود ۳ هزار دلار می‌شود، تصریح کرد: قیمت خودروهای خارجی دست دوم با احتساب تعرفه 100 درصدی حدود ۶ هزار دلار- 90 میلیون تومان- می‌شود.

دست های پشت پرده از واردات خودروهای خارجی دست دوم جلوگیری می‌کنند

منصوری ادامه داد:واردات خودروهای دست دوم به عزم جدی نیاز دارد این در حالی است که دست‌های پشت پرده از تحقق این امر جلوگیری می کنند چراکه سود آنها در که ملتهب بودن بازار خودرو است.

کاهش آلودگی زیست‌محیطی با واردات خودروی خارجی وارداتی

عضو کمیسیون صنایع و معادن و مجلس شورای اسلامی گفت: از آنجا که خودروهای خارجی دست دوم کیفیت خوبی دارند، می‌توانند تا حدودی به کاهش آلودگی زیست‌محیطی نیز کمک کنند.نظرات

 • شهرام شهرام (23 اردیبهشت 1398 ساعت 12:29)

  بخدا اگر خودروهای دسته دوم کارکرده وارد کنین و باقیمت مناسب دست مصرف کننده برسه همه دعاتون میکنن...خواهشن پیگیری کنین با انجام بشه

 • شهرام شهرام (23 اردیبهشت 1398 ساعت 12:26)

  با سلام بسیار پیشنهاد خوبیه من یه پیشنهاد دارم بجای گرفتن گمرک 100درصد 50درصد یا کمتر بگیرند بجاش یک خودرو فرسوده اسقاط کنن یعنی در ازای یک خودروی فرسوده یک خودروی دسته دوم وارد و معاوضه و گمرک کمتری بگیرند اینطوری هم خودروهای وارداتی جایگزین فرسوده میشود و بقیه هم با گمرک کمتر به مردم بفروشند لطفا درصورت امکان این پیشنهاد را به مسولین مربوطه ارسال فرمایید ممنون

 • محمد محمد (23 اردیبهشت 1398 ساعت 08:21)

  آقای منصوری : خدا پدر و مادرت رو برات حفظ کنه . همینه . واقعا در شرایط حاضر این بهترین راه حل برای کنترل قیمت های افسار گسیخته خودرو ست .شما مطمئن باشید بار روانی کاهش قیمت خودرو روی قیمت کالاهای دیگر هم تاثیر مثبت دارد . موضوع تعرفه و میزان آن موضوع فرعی است . خودرو سازها هم نباید نگران باشند و در برابر این موضوع مقاومت کنند چون این امر باعث می شود در آرامش بازار بتوانند به تعهدات عقب افتاده خود عمل کنند و فشار از روی آنها برداشته می شود .

 • محمد محمد (23 اردیبهشت 1398 ساعت 08:02)

  تو کشور ما هر کالایی یا سلطان داره یا مافیا.بی خود دلمون به چیزی خوش نکنیم با رها خود دولت اعلام کرده که زورش به این مشت ساطان.آقا مافیا نمیرسه

 • عبدالله عبدالله (22 اردیبهشت 1398 ساعت 12:50)

  تو را بخدا ملت را از دست این دو******** نجات دهید.

 • بی نا بی نا (22 اردیبهشت 1398 ساعت 12:43)

  تو که انقد زرنگی میدونی دله دزدی توی بازار خودرو هست و نماینده مجلس هستی ، تبریک بابت کشف و شهودی که کردی

  ولی بهتره کارت رو که توی مجلس هستی درست انجام بدی

 • کاظم کاظم (22 اردیبهشت 1398 ساعت 12:30)

  باباروتونوبرم امریکاباهمه قلدریش روی اجناس چینی اول10درصدوحالاکه بالابرد25درصدگمرکی میگیره اونم اجناس نوشماروی جنس دسته دوم میخوایدازملت خودتون100درصدگمرک بگیریدبریدازخودتون خجالت بکشیدمردم ازکجابیارن این پول یامفت روبه شمابدن معلومه خرجای **************** بالارفته

 • محمدرضادهقان محمدرضادهقان (22 اردیبهشت 1398 ساعت 11:57)

  فکرخوبیست ولی تعرفه 100 درصدی زیاده اگر تعرفه کمتر بشه لااقل خودروسازهای ما به خودشون یه تکونی جهت کیفیت خوروهاشون میدن