1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. شرکت سیتروئن به دنبال معرفی یک سدان پرچم‌دار جدید در سال 2021 می باشد + عکس

شرکت سیتروئن به دنبال معرفی یک سدان پرچم‌دار جدید در سال 2021 می باشد + عکس

26 اردیبهشت 1398
  • 1

سیتروئن در حال کار روی یک سدان پرچم‌دار کاملاً جدید است که طبق انتظارات در سال 2021 رونمایی خواهد شد

لیندا جکسون مدیر اجرایی این برند فرانسوی که در نمایشگاه خودروی شانگهای حضور داشت اعلام کرد این برند برای ساخت چنین خودرویی در موقعیتی ایده آل قرار دارد.

2.jpg
جکسون اظهار داشته است:

به منظور حضور در صنعت خودرو به عنوان برندی جهانی، ما باید سبد محصولاتی گسترده از خودروهای کوچک گرفته تا شاسی بلندها و خودروهای بزرگ را بسازیم. سیتروئن برای تولید یک خودروی بزرگ از اعتباری در حد و اندازه‌ی هر خودروساز دیگری برخوردار است. البته ما این کار را به روش سنتی انجام نخواهیم داد. برای خودروی ما بازار وجود دارد و در چند سال آینده شاهد تولید آن خواهیم بود.

3.jpg
اما زیر پوست چنین خودرویی معماری EMP گروه پژو-سیتروئن قرار خواهد گرفت که در حال حاضر تشکیل دهنده‌ی ساختار خودروهایی همچون واکسهال گرندلند ایکس و پژو 508 است. این پلتفرم از پیشرانه‌های درون‌سوز و پلاگین هیبریدی پشتیبانی می‌کند اما سیتروئن در حال کار روی نسخه‌ای جدید از این پلتفرم است که از قوای محرکه‌ی الکتریکی هم حمایت خواهد نمود. اگرچه مشخص نیست که این سدان پرچم‌دار به‌صورت الکتریکی هم عرضه خواهد شد یا نه اما می‌دانیم نسخه‌ی الکتریکی ون اوپل ویوارو در سال 2021 رونمایی خواهد شد بنابراین عرضه‌ی سدانی الکتریکی برای سیتروئن کار سختی نخواهد بود.


سیتروئن برای طراحی این خودرو از کانسپت Cxprience که در سال 2016 رونمایی شده الهام خواهد گرفت بنابراین احتمالاً شاهد خودرویی با فرم فست بک 5 درب خواهیم بود.

 4.jpg

6.jpg

7.jpg

منبع پدال


نظرات

  • لایک لایک (26 اردیبهشت 1398 ساعت 12:18)

    بابا ایول
    چه هیولایی!