1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. قدرتمند و شیک پوش؛ محصول جدید مک لارن معرفی شد + عکس

قدرتمند و شیک پوش؛ محصول جدید مک لارن معرفی شد + عکس

2 خرداد 1398
  • 0

شرکت خودروسازی مک لارن روز گذشته جدیدترین عضو خانواده خود را با نام GT معرفی کرد و به ارائه جزییات آن پرداخت.

مک لارن وعده داده است که خودروی جدید این شرکت که تنها نام GT را با خود یدک می کشد، ترکیبی منحصربه فرد از فضای کابین و همچنین فضای بار بی سابقه، راحتی بیشتر، وزن سبک و همچنین یک موتور قدرتمند هشت سیلندر ارائه خواهد کرد که تاکنون در هیچ یک از محصولات این خودروساز بریتانیایی شاهد آن نبوده اید. علاوه بر این محصول جدید این شرکت به معنی واقعی کلمه ویژگی یک خودروی سوپراسپرت کامل را به نمایش خواهد گذاشت.

2.jpg 

در طراحی ظاهری اتومبیل همانطور که شاهد هستید، شرکت خودروسازی مک لارن پیچیدگی طراحی محصولات خود را کنار گذاشته و از یک طراحی جذاب و اتوکشیده استفاده کرده است تا محصول جدید مک لارن با وزن سبک تر، عملکرد سریع تر و همچنین فضای بی سابقه راه خود را از دیگر محصولات مکلارن جدا کند.


برای ساخت شاسی و بدنه خودرو از ساختار فیبرکربن MonoCell II-T Monocoque استفاده شده است تا با ترکیب استحکام و قدرت، حداقل وزن 1530 کیلوگرمی بدست آید و در ادامه به لطف بدنه کشیده اتومبیل، در زیر پوسته بدنه اتومبیل فضای بار 420 لیتری پنهان شده است تا بیشتر از هرساخته دیگر مک لارن باشد. برای رسیدن به این هدف، مکلارن می‌گوید که تا حد امکان سیستم اگزوز و متعلقات پیشرانه اتومبیل و ابعاد آن را کم کرده است تا فضای بیشتری برای طراحی کابین و همچنین فضای بار اتومبیل ایجاد کند.

 3.jpg

برای درک بهتر این موضوع، مک لارن 570GT که پیش از این دارنده بیشترین فضای بار در محصولات مک لارن بوده است، فضای بار 370 لیتری در اختیار کاربران خود قرار می دهد.

 

در بخش فنی، مک لارن GT از یک موتور 4 لیتری هشت سیلندر توربودوقلو نیرو می گیرد که خروجی قدرت آن برابر با 620 اسب بخار بوده و گشتاور خروجی آن هم بین دور 5500 الی 6500 دور بردقیقه به حداکثر 630 نیوتن متر خواهد رسید که با دریافت و ارسال این نیرو به کمک جعبه دنده 7 سرعته اتوماتیک دوکلاچه، می توان به حداقل شتاب صفر تا صد 3.2 ثانیه دست پیدا کرد.

4.jpg
خودروی جدید مک لارن GT برای عرضه به تمامی مشتریان جهانی برنامه ریزی شده است و برنامه فروش و تحویل آن تا پایان سال جاری با قیمت پایه 210 هزار دلار آغاز خواهد شد.

5.jpg

6.jpg

7.jpg

 

 نظرات