1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. احیای مجدد شورای سیاست‌گذاری خودرو در دستور کار قرار گرفت

احیای مجدد شورای سیاست‌گذاری خودرو در دستور کار قرار گرفت

1 خرداد 1398
  • 0

در شرایطی که از آخرین جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو حدود دو سال می‌گذرد، گویا وزارت صنعت، معدن و تجارت تصمیم به احیای این شورا گرفته است.

شورای سیاست‌گذاری خودرو که سابقه‌ای طولانی دارد، در دولت یازدهم و پس از وقفه‌ای زیاد احیا و جلسات آن نیز تقریبا منظم برگزار می‌شد. در آن مقطع محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت اعتقاد ویژه‌ای به شورای سیاست‌گذاری خودرو داشت و آن طور که شاهدان عینی می‌گویند، ضمن شرکت در بیشتر جلسات شورا، امور مختلف مربوط به صنعت و بازار خودرو را به جدیت در آن پیگیری و بررسی می‌کرد. جلسات شورای سیاست‌گذاری دو هفته یک‌بار تشکیل و در آن، مدیران خودروسازی و قطعه‌سازی و مسوولان سازمان‌های مرتبط با صنعت و بازار خودرو شرکت می‌کردند و اتفاقا تصمیمات مهمی از دل جلسات شورا بیرون آمد.

اگرچه انتظار می‌رفت روند برگزاری جلسات شورای سیاست‌گذاری خودرو در دولت دوازدهم و با وجود رفتن نعمت‌زاده از وزارت صنعت، معدن و تجارت، باز هم ادامه پیدا کند، با این حال تا به امروز این اتفاق رخ نداده است. با تشکیل دولت دوازدهم، ابتدا محمد شریعتمداری سکان وزارت صمت را در دست گرفت و وقعی به شورای سیاست‌گذاری خودرو نگذاشت تا این شورا عملا به محاق برود. پس از شریعتمداری، رضا رحمانی وزیر فعلی صنعت، معدن و تجارت نیز شورای سیاست‌گذاری خودرو را تا به امروز تشکیل نداده، با این حال ظاهرا احیای آن در دستور کار قرار گرفته است.

به گفته یک منبع آگاه، مسوولان وزارت صنعت، معدن و تجارت تصمیم گرفته‌اند شورای سیاست‌گذاری خودرو را بار دیگر احیا و امور مربوط به خودروسازی و بازار را در آن مورد بررسی قرار دهند. حالا باید منتظر ماند و دید شورای سیاست‌گذاری خودرو چه زمانی احیا و جلسات آن با چه کیفیتی تشکیل خواهد شد.نظرات