1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. لاستیک خودرو مجددا گران شد؟ اختلاف ۲ برابری قیمت تایر از کارخانه تا بازار

لاستیک خودرو مجددا گران شد؟ اختلاف ۲ برابری قیمت تایر از کارخانه تا بازار

4 خرداد 1398
 • 1

رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک در خصوص دلایل افزایش قیمت تایر پراید در بازار افزود: هر کالایی که تقاضایش زیاد و عرضه اش محدود باشد، به طور حتم شاهد افزایش قیمت خواهد بود.

داوود سعادتی نژاد با اشاره به اینکه در طول یک ماه اخیر عرضه لاستیک از سوی کارخانجات به بازار کاهش پیدا کرده است، اظهار داشت: همین توزیع نامناسب کالا عاملی شده تا ما شاهد افزایش قیمت انواع تایرهای سواری در سطح بازار باشیم.

وی با اعلام اینکه اگر توزیع همچنان کند و کم باشد فروش تایرهای قاچاق در بازار رونق پیدا می‌کند، افزود: در حال حاضر قیمت تایر پراید در کارخانه 284 هزار تومان است اما در بازار با قیمت 530 هزار تومان به فروش می رسد. قیمت تایر سمند نیز در کارخانه 375 هزار تومان است اما در بازار با قیمت 510 هزار تومان فروخته می شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک در خصوص دلایل افزایش قیمت تایر پراید در بازار افزود: هر کالایی که تقاضایش زیاد و عرضه اش محدود باشد، به طور حتم شاهد افزایش قیمت خواهد بود.

سعادتی نژاد در مورد قیمت تایرهای خودرهای وارداتی نیز گفت: قیمت تایرهای وارداتی متفاوت است اما از 650 هزار تومان به بالا شروع می‌شود.

منبع تسنیم


نظرات

 • عابدین عابدین (4 خرداد 1398 ساعت 11:52)

  خداوکیلی ادم میمونه ازین توجیح و اظهار نظرهای مسئولین...
  یعنی که چی تقاضا زیاد شده لاستیک گرون شده ؟؟؟؟
  این تقاضا همیشه بوده نکنه مردم ب جای نون لاستیک میخورن؟؟؟؟
  جمع کنید این تفره زنی ها را مسئول شدید که پاسخگو باشید
  یروز لاستیک گرون میشه فرداش روغن ماشین گرون میشه پسفرداش برنج گرون میشه هیچکی هم پاسخگو نیست .من از قوه قضاییه گله مندم که چزا هیچ نظارتی نمیکنه و تعزیرات حکومتی اصلا برای چی تاسیس شده ؟؟؟
  بداد مردم برسید بخدا خدا بدجوری جواب بی توجهیتون را میده