1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. چرا و چگونه گارانتی خودرو ابطال می شود؟ + جزئیات

چرا و چگونه گارانتی خودرو ابطال می شود؟ + جزئیات

10 خرداد 1398
  • 0

قائم مقام مدیرعامل سایپایدك از الزام انجام سرویس‌های دوره‌ای محصولات گروه سایپا در شبکه نمایندگی‌های این خودروساز به عنوان شرط برقراری گارانتی خودرو خبر داد.

ایرج حسینی‌پژوه با اعلام این خبر گفت: انجام سرویس‌های دوره‌ای باعث افزایش طول عمر خودرو و پیشگیری از بروز خسارت‌های عمده، كاهش استهلاك، افزایش كارایی و ایمنی سرنشینان می‌شود.

وی افزود: حضور نیروهای متخصص و آموزش دیده، انجام تعمیرات استاندارد مطابق با دستورالعمل شركت‌های تولید كننده خودرو گروه سایپا، استفاده از قطعات مرغوب با سطح کیفی استاندارد و گارانتی تعویض، پاسخ‌گویی نمایندگی‌ها در خصوص مشکلات احتمالی پیش آمده پس از انجام سرویس و افزایش رضایت مشتریان، از جمله مزایای انجام سرویس‌های دوره‌ای در شبکه نمایندگی‌های مجاز می‌باشد.


حسینی‌پژوه یادآور شد: انجام تعمیرات و سرویس‌ها در خارج از شبكه نمایندگی‌های مجاز توسط عده‌ای از مشتریان كه موجب بروز صدمات و خسارات ناشی از انجام تعمیرات غیر استاندارد و نصب قطعات فاقد صلاحیت كیفی بر روی خودرو شده و در بسیاری از موارد برای مشتریان محترم مشكلات فراوان ایجاد کرده است، گروه سایپا را بر آن داشت تا جهت پیشگیری، انجام سرویس‌های دوره‌ای در شبكه نمایندگی‌های مجاز را جزء الزامات گارانتی قرار دهد.

قائم مقام مدیرعامل سایپایدك تصریح كرد: برنامه سرویس و نگهداری خودرو طبق كارشناسی‌های صورت پذیرفته تدوین و در دفترچه راهنمای مشتریان گنجانده شده كه در زمان تحویل خودرو به مشتریان محترم ارائه می‌شود. لذا سرویس‌های دوره‌ای مانند تعویض روغن، فیلتر، لنت ترمز و كلیه موارد اعلام شده در دفترچه می‌بایست توسط نمایندگی‌های مجاز سایپا انجام شود و انجام این سرویس‌ها در خارج از شبكه نمایندگی‌ها موجب باطل شدن گارانتی خودرو و قطعات مرتبط با سرویس‌های مذكور خواهد شد. همچنین مشتریان محترمی كه دسترسی به دفترچه راهنمای مشتری ندارند می‌توانند از طریق سایت www.saipayadak.org اطلاعات لازم را دریافت کنند.نظرات