1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. آیا حباب قیمتی خودرو در بازار خالی می‌شود ؟

آیا حباب قیمتی خودرو در بازار خالی می‌شود ؟

11 خرداد 1398
  • 1

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است برخورد با قیمت‌سازی در فضای مجازی و تصویب طرح ساماندهی بازار خودرو باعث کاهش قیمت خودرو در بازار شد و این روند ادامه دار خواهد بود.

عبدالله رضیان عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به کاهش قیمت خودرو در بازار در روزهای اخیر، گفت: اگرچه به دلیل فضای روانی، قیمت خودرو در ماه‌های گذشته افزایش چشم‌گیری پیدا کرد اما برخورد دستگاه قضایی با قیمت‌سازی در فضای مجازی کاهش نرخ چهارچرخ‌ها را رقم زد.

نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قیمت کنونی خودرو واقعی نیست، افزود: باید تدابیر ویژه ای در نظر گرفته شود تا قیمت خودرو واقعی شده و کاهش یابد.


حجم تولیدات ایران خودرو و سایپا کفاف نیاز بازار را می‌دهد

وی با بیان اینکه حجم تولیدات ایران خودرو و سایپا کفاف نیاز بازار را می‌دهد، اظهار کرد: خودروهای خارجی تنها 7 درصد بازار را تشکیل می‌دهند و فقط قشر متمول جامعه می‌توانند از این خودروهای لوکس استفاده کنند در نتیجه ممنوعیت واردات خودرو نمی‌تواند دلیلی برای گرانی این کالا باشد.


افزایش تولید شرکت‌های خودروسازی در راه است

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: تیراژ خودور در سال گذشته به 600 دستگاه در روز کاهش پیدا کرده بود اما در سال 98 تولید این شرکت‌ها به 4 هزار دستگاه افزایش پیدا کرد و تا 4 ماه آینده ظرفیت تولید آن به سال 96 نزدیک می‌شود.

 نظرات

  • حمید.س حمید.س (12 خرداد 1398 ساعت 09:34)

    *** زدین با این مدیریتتون. مثل بقیه دنیا اجازه بدید مردم کشورتون ماشین روز دنیا رو با قیمت واقعیش بخرن و سوار بشن، نه ******* سایپا و ایران خودرو