1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. جایگزینی آئودی TT با محصولی تمام الکتریکی در آینده ای نزدیک + عکس

جایگزینی آئودی TT با محصولی تمام الکتریکی در آینده ای نزدیک + عکس

14 خرداد 1398
  • 0

چندی پیش گزارش شده بود که آیندهٔ آئودی TT نامعلوم است و این شرکت به‌زودی در رابطه با آن تصمیم‌گیری خواهد کرد. حال به نظر می‌رسد تصمیم نهایی در رابطه با این کوپهٔ اسپرت گرفته شده است زیرا رئیس هیئت‌مدیرهٔ آئودی آقای «برام اسکات» در نشست عمومی سالانه رسماً اعلام کرده است که در آینده‌ای نه‌چندان دور باید با آئودی TT خداحافظی کنیم. البته به گفتهٔ وی، برای این کوپهٔ اسپرت جایگزینی در نظر گرفته شده اما آن خودرویی تمام الکتریکی خواهد بود.

Audi-R8_Coupe-2019-1600-01.jpg 

آقای اسکات فعلاً اطلاعاتی چندانی از جایگزین الکتریکی TT اعلام نکرده اما گفته است که این خودروی جدید در همان محدودهٔ قیمتی TT قرار خواهد داشت. با توجه به اینکه فولکس‌واگن برای ساخت محصولات الکتریکی خود پلت‌فرم جدید MEB را توسعه داده است، احتمال دارد جایگزین TT هم روی این پلت‌فرم ساخته شود. از سوی دیگر، در این نشست از آقای اسکات در رابطه با آیندهٔ مدل R8 هم سؤال شده که آیا این سوپراسپرت موتور وسط همچنان از پیشرانهٔ درون‌سوز استفاده خواهد کرد؟ وی به این سؤال پاسخ روشنی نداده و گفته است که در رابطه با آیندهٔ R8 بحثی در جریان است و آئودی به‌زودی برای سرنوشت این خودرو تصمیم خواهد گرفت؛ بنابراین ممکن است در R8 برخلاف TT همچنان موتورهای درون‌سوز حفظ شوند.

 Audi-Q3-Sportback.jpg

علاوه بر این، آقای اسکات طی سخنرانی خود در نشست سالانهٔ آئودی گفته است که این شرکت طی سال‌ها درگیر پروژه‌های فراوانی بوده و این روند باید تغییر کند. درنتیجه، آئودی حداکثر منابع خود را روی پروژه‌های کلیدی متمرکز خواهد کرد و پیچیدگی مدل‌ها را از بین می‌برد. آقای اسکات در این نشست در رابطه با محصولات آیندهٔ آئودی نیز صحبت کرده است. وی گفته است که مدل Q3 اسپرت‌بک در ماه جولای معرفی خواهد شد و برنامه‌هایی هم برای گسترش سری اسپرت‌بک در کل محصولات آئودی شامل مدل‌های A و Q وجود دارد. در همین حال آئودی قصد عرضهٔ کراس‌اوورهای جدیدی را دارد. به گفتهٔ آقای اسکات، در سال 2025 از هردو آئودی باید یکی کراس‌اوور باشد.

Audi-A8_L-2018-1600-09.jpg 

او همچنین تأیید کرده است که در بخش عمده‌ای از کراس‌اوورهای جدید آئودی از قوای محرکهٔ الکتریکی استفاده خواهد شد. آقای اسکات اعلام کرده است که تا سال 2020 آئودی پنج محصول الکتریکی را راهی بازار می‌کند درحالی‌که تا سال 2025 مجموع محصولات الکتریکی این شرکت به 20 مدل خواهد رسید؛ و درنهایت رئیس هیئت‌مدیرهٔ آئودی در رابطه با نسل بعدی سدان پرچم‌دار A8 هم صحبت کرده و گفته است که ممکن است نسل آیندهٔ این سدان لوکس خودرویی تمام الکتریکی باشد. البته این موضوع فعلاً در حد یک ایده است اما آئودی در مورد ایجاد انقلابی در بالاترین سطح سدان‌ها با مفهوم کاملاً جدیدی برای A8 فکر می‌کند.

منبع پدال


نظرات