1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. تولید دوباره تندر 90 با پیشرانه ای جدید

تولید دوباره تندر 90 با پیشرانه ای جدید

تندر 90 با پیشرانه ای جدید دوباره تولید خواهد شد!
26 خرداد 1398
 • 4

بهزاد اعتمادی با اعلام اینکه ایدرو اعتقاد راسخی به داخلی‌سازی و تعمیق ساخت داخل محصولات و قطعات به‌ویژه در حوزه‌های نفت و گاز، فولاد، سیمان و خودرو دارد در خصوص تولید پلتفرم جدید خودرو به ایرنا گفت: استراتژی ایدرو در صنعت خودروسازی، تولید 650 هزار دستگاه جدید در پسابرجام تا سال 99 بود اما با خروج آمریکا از برجام به‌ناچار مجبور به تغییر استراتژی شدیم.

وی ادامه داد: خروج شرکای خارجی صنعت خودرو سبب شد تا در کوتاه‌مدت ادامه تولید خودروهای پرتیراژ قدیمی در دستور کار قرار گیرد. از سوی دیگر برنامه‌ سه ساله طراحی شده تا بتوان به طراحی پایه خودرو جدید دست پیدا کرد. در این میان مقرر شده تولید ال 90 با موتور دیگری ادامه یابد.

این مقام مسئول درباره آخرین وضعیت قرارداد ایدرو با رنو فرانسه هم گفت: این قرارداد تعلیق شده و هرچند رنویی‌ها از ایران خارج شده‌اند اما سرمایه‌هایی باقی گذاشته‌ و منتظرند تا در صورت توافقات سیاسی دوباره به بازار ایران بازگردند. آینده همکاری هم بستگی به شرایط دارد. زیرا نمی‌خواهیم با سایر کشورها قهر کنیم و اگر شرایط را بپذیرند دوباره همکاری خواهیم کرد.

اعتمادی  با بیان اینکه واردات خودروی کامل به صورت CBU مشمول تحریم‌ها نیست، گفت: هرچند مخالف این موضوع نیستیم اما به دلیل ارزبری و سخت کردن شرایط برای تولید داخل محدودیت‌هایی برای آن در نظر گرفته شده است.نظرات

 • مهدی مهدی (27 خرداد 1398 ساعت 15:40)

  یه جوری میگه تولید داخل که انگار این تولیدات داخل ارزشی هم دارن. یه مشت خودرو بی‌کیفیت و آشغال

 • علی علی (26 خرداد 1398 ساعت 17:34)

  سلام. یعنی باید منتظر یک شتر گاو پلنگ دیگه باشیم؟ این که برنامه نمی خواهد !!!!خدا موتور tu5 را از ایران خودرو و موتور برلیانس و پراید را از سایپا نگیره.

 • خخخ خخخ (26 خرداد 1398 ساعت 14:01)

  محصولی شگفت انگیز از ایران خودرو

 • حمید س حمید س (26 خرداد 1398 ساعت 13:08)

  منتظر ال نود با موتور پیکان باشید. و البته با قیمتی عجیب!