1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. توقف موج قیمت‌های کاذب در بازار خودرو

توقف موج قیمت‌های کاذب در بازار خودرو

3 تیر 1398
 • 4

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو گفت: کاهش نسبی نرخ ارز و اخباری مبنی بر تکمیل خودروهای ناقص مانده کف کارخانجات و عرضه آنها به مشتریان، عوامل اصلی کاهش قیمت چند میلیون تومانی خودروهای داخلی است.

سعید موتمنی گفت: قیمت خودروهای داخلی روز گذشته با کاهشی در حد یکی دو میلیون تومان مواجه شد، اما در عمل خریداری وجود ندارد.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو گفت: به طور مثال دیروز قیمت پژو ۴۰۵ به 81 میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ به ۸۵ میلیون تومان، پراید ۱۳۱ حدود ۴۵ میلیون تومان و سمند ۸۵ میلیون تومان اعلام شد، با این حال در عمل خریداری وجود ندارد.

وی ادامه داد: اگر خریداران عجله نداشته باشند، می‌توانند با چانه زنی همین خودروها را با قیمت‌هایی مناسب‌تر خرید کنند.

موتمنی یادآور شد: موج قیمت‌های کاذبی که اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت امسال ایجاد شده بود، عده‌ای را تحریک کرد تا سرمایه‌ها و پول‌های مازاد خود را وارد این بازار کنند که به نابسامانی‌ها در بازار دامن زد.

به گفته رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران، کاهش نسبی نرخ ارز در روزهای گذشته از یک طرف و ثبات نسبی قیمت‌ها سبب شده تا عده‌ای که به قصد بورس بازی و کسب سود پول‌های خود را وارد این بازار کرده بودند، کم کم به خروج خودروهای موجود در پارکینگ‌ها و فروش آنها اقدام کنند.

وی ادامه داد: پخش گزارش‌های متعدد از پارکینگ خودروسازان و خودروهای ناقص مانده در اخبار و خبرهایی مبنی بر رفع نقصی این خودروها و عرضه آنها به مشتریان نیز سبب شده تا بورس بازان با پیش بینی کاهش بیشتر قیمت‌ها، در تصمیم خود مبنی بر عرضه خودروهای در پارکینگ مانده تعجیل کنند.

موتمنی تاکید کرد: وقتی عرضه خودرو به میزان کافی به بازار انجام شود، کاهش بیش از پیش قیمت‌ها را شاهد خواهیم بود.

وی همچنین نسبت به انتشار برخی اخبار مانند اعلام قیمت تمام شده برخی خودروها از سوی مسئولان یا نمایندگان مجلس، همچنین ورشکستگی شرکت‌هایی که پول‌هایی از مردم گرفته بودند انتقاد کرد و گفت: این گونه اخبار با ایجاد موج منفی، بر التهاب بازار می‌افزاید.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو به تاکید روز گذشته نهادهای نظارتی بر لزوم شفاف سازی قیمت‌ها و نظارت بر بازار انحصاری خودرو اشاره کرد و گفت: این شفاف سازی ها و نظارت‌ها باید باشد تا بازار تحریک و آشفته نشود.

منبع ایرنا


نظرات

 • آزاد آزاد (3 تیر 1398 ساعت 10:39)

  به بهانه تکمیل نبودن و تحریم و دلار و نباریدن باران و بعدش بارش باران و گوش دراز خر و........پراید5میلیونی سال89رو رسوندن به50میلیون!!ارآن2میلیون تخفیف میدن منت میزارن؟جای این2تمن 10میلیون قطعه حذف کردن و کیفیتشونو بدتر کردن دادن تحویل ملت.ضمناًاین چندرقاز تخفیف به خاطر انتقال شرکتها به بخش خصوصیه و آقایون میخان موجودی رو صفر کنن وگرنه دلشون واسه ملت ایران نمیسوزه داداشا.

 • هادی هادی (3 تیر 1398 ساعت 09:46)

  آقا زاده ها تون بوگاتی سوار میشن ما‌مردم باید اشغال تولید داخل سوار بشیم اونم چی به ده ها برابر قیمت مردم نخرید نخرید نخرید

 • محمد محمد (3 تیر 1398 ساعت 09:25)

  ما دنبال خودروهای ایمن هستیم واز ارابه های کاملا ایرانی و چینی شده استفاده نمیکنیم. اگر میتوانید قیمت خودروهای مونتازی مثل ساندرو و سراتو را پایین بیاورید که تولید ندارند. پراید ارزون هم بشه به درد ما نمیخوره . خودتون استفاده کنید. لیاقت ما بهتر از اینهاست.هرچند پراید هم الان قیمت بالایی دارد و کسی ارزون نمیفروشد.

 • مجیدی مجیدی (3 تیر 1398 ساعت 08:54)

  اقای موتمنی ماشین 30 تومنی شد 90 تومن ساکت بودی. حالا که شده 82 تومن میگی توقف موج قیمت کاذب!!! خنده داره ولا...