1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اطلاعیه
 4. واردات خودروهای لوکس برای نمایندگی‌های سیاسی آزاد شد

واردات خودروهای لوکس برای نمایندگی‌های سیاسی آزاد شد

مجوز واردات خودروهای لوکس برای نمایندگی‌های سیاسی
10 تیر 1398
 • 2

هیئت وزیران در بخشنامه‌ای خطاب به وزارت خانه‌های امور خارجه، اقتصاد و صنعت و معدن و تجارت، مجوز واردات خودروهای سواری بیش از 2500 سی سی و بیش از 40 هزار دلار برای نمایندگی‌های سیاسی را صادر کرد.

اشخاص موضوع قانون راجع به اجازه ورود اتومبیل های نمایندگی های سیاسی و کنسولی مقیم ایران و اعضای رسمی آنها با رعایت ترتیبات مقرر در قانون یادشده و سایر ضوابط فنی واردات خودرو، مجاز به  واردات خودروهای سواری بیش از 2500 سی سی و بیش از 40 هزار دلار می‌باشند.

حقوق ورودی، خودروهای مذکور، در زمان واگذاری، بر اساس ماخذ ورود خودرو پس از کسر استهلاک مربوط محاسبه خواهد شد.

فروش خودروهای مذکور در داخل کشور به افراد ایرانی و غیر با رعایت قوانین و مقررات مربوط از جمله قانون مالیات بر ارزش افزوده به استثنای  شروط حجم موتور بالاتر از 2500 سی سی و و بالاتر 40 هزار دلار و سال ساخت مجاز است.

4f6b69usdyagszkfkvta.jpegنظرات

 • من ایرانی من ایرانی (10 تیر 1398 ساعت 21:48)

  چون ************وسط بوده سریع مجوزش صادرشد ولی واردات خودرو کارکرده خارجی برای عموم مصرف کننده ها روچندساله مجوز بهش نمیدن چرا چون ایران خودرو وسایپا یه وقت فرقون وگاری های اشغالشون رو نتونند چندبرابرقیمت به مردم بدبخت قالب کنند اونم با هزارتا منت و*****.بابا بزارید خودروهای خارجی کارکرده واردبشه اونوقت بهتون ثابت میشه که مردم به ناچارسراغ خودروهای تولید داخل میرفتند وکسی براشون دیگه تره هم خردنمیکنه اونوقت مجبورمیشن که هم کیفیتا روببرندبالا وهم قیمتهاروبیارند پایین.

  speb speb (14 تیر 1398 ساعت 13:23)

  واس ما پراید پنجاه میلیونی واس اونا بیمر و لکسوس با یه بخشنامه