1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. کاهش ۳۰ درصدی قیمت خودرو با واردات خودرو با تعرفه ۹۰ درصد

کاهش ۳۰ درصدی قیمت خودرو با واردات خودرو با تعرفه ۹۰ درصد

17 تیر 1398
 • 7

رئیس کمیسیون صنایع و معادن گفت: کاهش ارزش پول ملی باعث شده بسیاری از مهاجرین خارجی که در ایران کار می‌کردند به کشور خود بازگردند اما نیروی کار ایرانی حاضر نیست کاری که نیروی کار خارجی انجام می‌داد را انجام دهد و جایگزین آن شود.

‌عزیز اکبریان در گفت‌وگویی رادیویی با اشاره به وضعیت بازار خودرو گفت: یک سال است که واردات ماشین‌آلات به کشور ممنوع شده، اگر این ممنوعیت ادامه داشته باشد ناوگان حمل و نقل به خصوص در بخش عمومی و ماشین‌آلات صنعتی و معدنی فرسوده خواهد شد.

اکبریان در خصوص اینکه گفته شده بود قرار است خودرو ارزان شود هم اعلام کرد: بنده هیچ وقت نگفتم خودرو به زودی ارزان می‌شود، قبلاً پرسیدند که پراید کی ارزان می‌شود گفتم افسوس نمی‌دانم.

وی افزود: ارزانی خودرو تابع یک سری معادلات است، یکی از آنها آزادکردن واردات است، من اخلاقاً و وجداناً قول می‌دهم واردات با تعرفه ۹۰ درصد ۳۰ درصد قیمت خودرو را کاهش می‌دهد.

این نماینده مجلس اضافه کرد: واردات خودروهای کارکرده در شأن ما نیست، اما در بحث‌های مختلف اگر واردات آزاد شود بسیاری از دعواهای ما با بانک مرکزی حل می‌شود، حتی ما گفته‌ایم اجازه دهید ارز با منشأ خارجی صرف واردات خودرو به کشور شود اما نمی‌پذیرند.

وی در ادامه با بیان اینکه ایران کشور فقیری نیست که چنین وضعیتی داشته باشد گفت: ما خودمان ایران را بنا به دلایلی فقیر کرده‌ایم.

نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا در ادامه گرانی‌های اخیر را برای مردم کمرشکن توصیف کرد و گفت: متأسفانه مجلس هم در این میان به خوبی نظارت ندارد، ۱۴ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات نیازهای ضروری در اختیار دولت قرار گرفته اما دولت ساز و کار درستی برای توزیع نیازهای ضروری با این ارز در نظر نگرفته است.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن در خصوص اینکه بازگشت نیروی کار خارجی و خروج آن از کشور می‌تواند مشکل بیکاری را حل کند یا خیر گفت: درست است که کاهش ارزش پول ملی باعث بازگشت مهاجرین و نیروی کار خارجی شده است اما نیروی کار ایرانی حاضر نیست کاری را که نیروی کار خارجی انجام می‌داد انجام دهد و جایگزین آن شود.

وی ادامه داد: بنده از یک واحد دامداری در یکی از شهرستان‌های استان دیدن کردم، مالک این واحد که نیروی کار خارجی به کار گرفته بود عنوان کرد که حاضرم حقوق بیشتری به نیروی کار ایرانی بدهم اما کسی قبول نمی‌کند، این به فرهنگ کار مربوط می‌شود که خیلی‌ها به دنبال پشت میز نشینی هستند.

اکبریان در بخش دیگری از صحبت‌های خود با انتقاد از عملکرد شوراها در استان البرز به خصوص شورای شهر فردیس گفت: وقتی فرهنگ دور هم نشستن را تمرین نکرده باشیم، رأی اکثریت را ندانیم و به اکثریت تن ندهیم این وضعیت به وجود می‌آید.

وی در پایان در خصوص توقیف نفتکش ایران توسط انگلیس هم گفت: در شرایطی که برجام برای ما هیچ ارزشی ندارد و دستاوردی نداشته و از ما می‌خواهند به آن پایبند باشیم کشتی حامل نفت ما را در آب‌های سرزمینی یک کشور دیگر توقیف می‌کنند، قلدری هم اندازه‌ای دارد و جمهوری اسلامی باید به آن واکنش نشان دهد و روباه مکار قطعاً تاوان این کار را خواهد داد.

منبع ایسنا


نظرات

 • رضا رضا (17 تیر 1398 ساعت 15:35)

  اقا جان خودروسازان از *** هستند نمیشود که بیکارشوند اگه تمام مردم هم درتولیداتشان بمیرند اینها باید به تولیدجنس اشغال ادامه دهند!!!

 • کاربر کاربر (17 تیر 1398 ساعت 15:22)

  چه اصراری است که ایران را بصورت پارکینگ خورو درآورند ، ارزش پول نزد این مومنین وارد کننده خودرو و شرکای انان در حکومت بیش از وطن آنان است . در حال حاضر در مراکز استانها پارک دوبله در حاشیه خیابانها به طرف پارک سوبله حرکت میکند !

 • حسن حسن (17 تیر 1398 ساعت 12:48)

  خودروی کارکرده درشان ما نیست.همین خودروی کارکرده رو آزادکنیدتابرسه بدست مردم بدبخت ایران .همین رو قبول دارن حداقل از پراید(گاری)که هزار بار بهتره.لطفابااعصاب مردم بازی نکنید این باران که شده تصمیمی به نفع ملت بگیرید.

 • صفی الله حاج محمدی صفی الله حاج محمدی (17 تیر 1398 ساعت 11:46)

  با سلام درود آقای نماینده کرج،مردی به خدا آفرین ایران سرزمین فقیری نیست.دلمان مرد از بس گفتیم سال دیگر ماشین می خریم.هر کس ظلم به ما می کند،خیر نبیند ان شاالله

 • reza reza (17 تیر 1398 ساعت 11:26)

  واردات خودروهای کارکرده در شأن ما نیست:>
  شان شما همان پرایده

 • علی علی (17 تیر 1398 ساعت 10:29)

  خودروی خارجی کارکرده به قیمت پراید صفرکیلومتر به مراتب خیلی خیلی بهتره آقا

 • دقیق دقیق (17 تیر 1398 ساعت 09:55)

  اگر واقعاً میخواهید قیمت خودرو کاهش پیدا کند چرا واردات با تعرفه 90 درصد تعرفه را بکنید 30 درصد آنوقت نتیجه قابل ملاحظه قیمتها را خواهید دید ولی متاسفانه با خودروسازان همنوایی می کنید نه مردم