1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. بعید است قیمت پراید به زیر 40 میلیون کاهش یابد/ بی اعتمادی مردم به حرف مسئولان خودرویی

بعید است قیمت پراید به زیر 40 میلیون کاهش یابد/ بی اعتمادی مردم به حرف مسئولان خودرویی

کاهش قیمت پراید به زیر 40 میلیون، آرزویی محال؟
16 تیر 1398
 • 2

عضو اتحادیه فروشندگان اتومبیل و نمایشگاه‌داران در خصوص صحبت‌های قائم مقام سایپا مبنی بر ورود 40 هزار خودروی در انبار مانده به بازار گفت: ما هم این صحبت‌ها را شنیدیمُ اما نکته این است که بازار چیزی را حس نکرد و تا مردم چیزی را احساس نکنند خودرو ارزان نخواهد شد.

حسین عبدالهی عضو اتحادیه فروشندگان اتومبیل و نمایشگاه‌داران در خصوص وضعیت بازار خودرو گفت: با وجود آنکه هر سال در فصل تابستان شاهد اوج بازار خرید و فروش خودرو بودیم اما اکنون بازار در رکود مطلق است که مهمترین علت آن عدم ثبات سیاست‌گذاری‌ها و قیمت‌گذاری در بخش خودرو است.

وی در خصوص صحبت‌های وزیر صمت مبنی بر افزایش تولید خودرو و تامین بازار گفت: این صحبت‌ها دیگر اثری بر بازار نمی‌گذارد زیرا در گذشته هم وعده‌هایی داده شده اما به آن عمل نشده است. سال گذشته نیز آقایان به مردم می‌گفتند خودرو نخرند و به زودی قیمت‌ها کاهش پیدا خواهد کرد اما اکنون مشخص شد که هر کس نخریده ضرر کرده و به قول معروف از بازار عقب مانده‌ است. مردم دیگر اعتماد ندارند و تا یک وعده عملی نشود، بازار هیچ واکنشی نشان نخواهد داد. کاهش یک یا دو میلیون تومانی برخی خودروها در روزهای اخیر نیز به سبب رکود بازار است.

عبداللهی در خصوص صحبت‌های قائم مقام سایپا مبنی بر ورود ۴۰ هزار خودروی در انبار مانده به بازار گفت: ما هم این صحبت‌ها را شنیدیم اما نکته این است که بازار چیزی را حس نکرد و تا مردم چیزی را حس نکنند خودرو ارزان نمی‌شود. البته در هفته‌های اخیر یکسری خودروی ناقص که یا ضبط نداشتند یا سنسور یا بدون پولکی سه‌سر، به بازار آمده است. اقلامی که تهیه آن به نظر نمی‌آید سخت باشد.

وی افزود: به نظر من وضعیت رکود ادامه‌دار خواهد بود. مشکل این است که برخی آقایان از نماینده مجلس تا وزیر و معاونانش هر روز یک صحبتی می‌کنند و بازار متشنج می‌شود که اگر  آقایان این کار انجام ندهند، حداقل بازار ثبات خواهد داشت. اما در هر صورت اگر طبق گفته آقایان تمام خودروهای ثبت‌نامی و معوقات تا پایان شهریور تحویل داده شود، نهایتا شش تا هفت میلیون خودرو ارزان خواهد شد اما هیچ‌وقت پراید زیر ۴۰ میلیون تومان نخواهد آمد این همان حکایت گران شدن ۱۰ میلیونی و ارزان شدن ۲ میلیونی است.

منبع ایلنا


نظرات

 • ایرانی با غیرت ایرانی با غیرت (16 تیر 1398 ساعت 23:33)

  اگه مردم این دله ها رو نخرن مجبورن بیارنشون زیر ده میلیون.اگررررررررر

 • م-د م-د (16 تیر 1398 ساعت 16:36)

  آقا بخدا من نه دلالم نه خريدار.خودمم خودرو دارم و منتظر افزايش يا كاهش نيستم اما واقعا چند نكته رو ميگم‌ :
  1- شمايي كه هي ميگي مرگ بر آمريكا اين رو بدون اين آمريكاي لامصب نبض اقتصاد دنيا دستشه و ميتونه ايران رو با تحريم با خاك يكسان كنه.
  2-شصت درصد(60%) از ذخاير ارزي كل بانك هاي دنيا دلار آمريكا هستش يعني اگه بخوان توي تحريم ها با ايران رابطه پولي و اقتصادي برقرار كنن مثل الآن ما به خاك سياه ميشينن.
  3-هي عين آدم هاي بي مغيز نريد بگيد مرگ بر امريكا كه اين مرگ داره كم كم گريبانگير خودمون ميشه دوستان.
  4-ايران ماشالا توان ساختن همه چيز رو داره اما متاسفانه كسياني در راس كار هستن كه ميدونن با ساختن و يا درست كردن اين ابزارها منافع خودشون ويران ميشه پس اجازه توليد داخلي رو به هيچ وجه نخواهند داد