1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. به زودی قیمت خودرو در بازار شکسته می‌شود

به زودی قیمت خودرو در بازار شکسته می‌شود

22 تیر 1398
 • 4

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران گفت: با عرضه خودروهای ناقص موجود در کف کارخانه‌های خودروسازی شاهد شکسته شدن و ریزش قیمت‌ها در بازار خودرو خواهیم بود.

سعید موتمنی اظهار کرد: آن طور که مسؤولان وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده‌اند حدود ۱۹۰ هزار دستگاه خودروی ناقص در کارخانه‌های خودروسازی بوده که این خودروها به تدریج تکمیل شده و وارد بازار می‌شود.

وی ادامه داد: با عرضه این حجم از خودرو و ورود حداقل ۲۰ هزار دستگاه آن به بازار، قیمت‌ها ریزش خواهد کرد. به طور مثال قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۵ که هفته گذشته ۱۰۳ میلیون تومان بود؛ اکنون به ۹۷ میلیون تومان رسیده، بنابراین در عرض یک هفته حدود شش میلیون تومان کاهش قیمت داشته است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران ادامه داد: با عرضه خودروهای ناقص قیمت‌ها در بازار شکسته خواهد شد. در حال حاضر میزان خرید و فروش در بازار کم شده و خریدار بسیار کم است؛ لذا هرچه عرضه خودرو به این بازار بیشتر شود، بازار اشباع شده و قیمت‌ها شکسته خواهد شد.

وی تصریح کرد: اکنون تنها خریداران واقعی در بازار هستند که به دلیل نیاز مبرم و فوری به خودرو، خرید انجام می‌دهند. این در حالی است که در مقابل فروشنده در بازار بسیار زیاد شده است. دلالان نیز که اشتباهاً وارد این بازار شده بودند در حال خروج از این بازار هستند.

موتمنی تاکید کرد: در حال حاضر دیگر علتی برای افزایش قیمت خودرو وجود ندارد که بخواهد شیب قیمت خودرو را مجدداً صعودی کند؛ در هر صورت مصرف‌کننده‌ای که نیاز فوری نداشته باشد، خرید نکرده و منتظر کاهش بیشتر قیمت‌ها است.

منبع ایسنا


نظرات

 • علی علی (22 تیر 1398 ساعت 20:24)

  به زودی از آسمان سرمون ماشین می‌باره!؟ تا حالا چی ارزون شده اما همیشه ملت سرکار گذاشتید

 • mehdi mehdi (22 تیر 1398 ساعت 13:50)

  بسه دیگه حرف نزنید.دلال کجاست؟شما اولینشون هستین.بعدش خود شرکتا.اره ماشینای کف پارکینگها میان تو بازار.نه شرکتها همچین کاری میکنن(باوجود اینکه مدتهاست ماشین ناقص تو پارکینگ ندارن و فقط دروغه)نه اگه ماشینی بیاد شما میذارید ارزون شه.5-6 تومن شد ارزونی اونم واسه 206.فقط از این حرفا باید خندید

 • حمید س حمید س (22 تیر 1398 ساعت 13:50)

  پینوکیو کجایی که یادت بخیر..

 • ابراهیم ابراهیم (22 تیر 1398 ساعت 12:35)

  هیچ و دیگر هیچ . فقط اینکه تاسف و تاسف و تاسف از همه چیز و دیگر هیچ !!!