1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. آخرین فرصت وارد کنندگان برای ترخیص خودروهای وارداتی از گمرک

آخرین فرصت وارد کنندگان برای ترخیص خودروهای وارداتی از گمرک

5 مرداد 1398
  • 1
  • 2086

معاون گمرک ایران گفت: به افرادی که هنوز نتوانسته اند خودروی خود را از گمرکات کشور ترخیص کنند، فرصت دوماهه ای داده می شود.

به نقل از گمرک، مهرداد جمال ارونقی در نشست بررسی مشکلات بازرگانان در بوشهر اظهار داشت: تعداد ۱۰۴۸ دستگاه خودرو در گمرک پروانه شده اما ترخیص نشده و ۳۰۴ خودروی دیگر نیز هنوز به مرحله صدور پروانه نرسیده است.

 

وی با بیان اینکه در سال گذشته از ۱۶ دی ماه مهلت چهار ماهه ای به صاحبان خودرو داده شده بود، تصریح کرد: با پیگیری های انجام شده و درخواست بالای صاحبان خودرو، در روزهای آینده بخشنامه ای صادر خواهد شد و به افرادی که هنوز نتوانسته اند خودروی خود را از گمرکات کشور ترخیص کنند،فرصت دوماهه ای داده خواهد شد.

معاون گمرک ایران گفت: بر اساس بخشنامه ای که توسط هیات وزیران صادر شده است، خودروهای وارداتی که بعد از ۱۶ مرداد ۹۷ وارد گمرکات کشور شده اند، ترخیص نمی شوند.

ارونقی در خصوص خودروهای توقیفی در گمرکات، تصریح کرد: خودروهای توقیفی در گمرکات ابتدا باید مراحل قضایی خود را طی کنند و بعدا، تعیین تکلیف خواهند شد
نظرات

  • بیچارگان بیچارگان (7 مرداد 1398 ساعت 00:50)

    خواهش من بعنوان یک ایرانی از مسؤلان گمرک و رده بالای کشوری این است تا می توانید در امر واردات خودرو و ازادی از گمرک سخت گیری نکنید تا شرکت های خودرو سازی قلابی داخل کشور موفق نشوند بیشتر از این مردم فقیر و بیگناه ایرانی را ****** و خودروی بی کیفیت خود را به قیمت چند برابر به مردم فقیر بدهند