1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. مقایسه قیمت جدید خودرو در بازار تهران در هفته اول مردادماه 98 + جدول

مقایسه قیمت جدید خودرو در بازار تهران در هفته اول مردادماه 98 + جدول

5 مرداد 1398
 • 5

روند نزولی قیمت‌ها در بازار خودرو این هفته نیز ادامه یافت؛ به‌طوری‌که برخی محصولات با افت قیمت 5 میلیون تومانی مواجه شدند. به‌نظر می‌رسد تکمیل خودروهای ناقص و به‌دنبال آن عرضه خودرو توسط خودروسازان بر روند نزولی قیمت‌ها موثر بوده است. با این حال اما فعالان بازار عنوان می‌کنند که رکود عجیبی بر معاملات خودرو حکمفرماست.

عنوان می‌شود که همراه با کاهش قیمت‌ها در بازار، مشتریان بازهم انتظار کاهش قیمت‌ها را دارند به همین دلیل چندان تمایلی به خرید و فروش خودرو از خود نشان نمی‌دهند. اما در مورد دلایل کاهشی شدن قیمت‌ها در بازار، فاکتورهای مختلفی در این زمینه دخیل است.

فاکتور اول را می‌توان در عرضه بیشتر خودرو به بازار جست‌وجو کرد. بعد از اعلام تعداد خودروهای ناقص در پارکینگ خودروسازان و ورود سازمان تعزیرات به این موضوع، از سوی یکی از مدیران شرکت‌های خودروساز عنوان شد که تولید خودرو ناقص متوقف خواهد ماند، این در شرایطی است که رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز اعلام کرد خودروهای مذکور به سرعت تکمیل و وارد بازار خواهند شد. به این ترتیب گفته می‌شود که تعداد زیادی از خودروهای دپویی خودروسازان به سرعت مراحل تکمیلی خود را طی کرده و به بازار عرضه شده‌اند. بر همین اساس ورود این خودروها توانسته تا حد زیادی بر هیجانات قیمتی موثر واقع شود.

اگر عرضه خودرو توسط خودروسازان به شکل فعلی ادامه یابد تا یک ماه آینده به قیمت‌های دی‌ماه سال ۹۷ خواهیم رسید.

کاهش قیمت‌ها در محصولات شرکت ایران خودرو به‌دلیل افزایش عرضه این شرکت رخ داده درحالی‌که شرکت سایپا به‌دلیل عرضه نکردن خودرو کاهش قیمت در محصولات نداشته است.

مقایسه قیمت خودرو در 3 مرداد با 27 تیرماه:

قیمت خودروهای داخلی در بازار تهران و کرج :

 22.jpg


تمام خودروهای ذکر شده با رنگ سفید می‌باشد.نظرات

 • کافر کافر (6 مرداد 1398 ساعت 13:53)

  سلام برنویسنده این خبر .داداش میرفتی دزدی بهتر نبود؟ اون وقت مال چندنفر آدمو میدزدیدی.نه مثل الان که داری ۸۰ میلیونو سر کار میذاری و بهشون دروغ میگی .آقای نویسنده ی این خبر ! خیلی کم عرضه هستی که با این دروغها نون میخوری ‌ . دلم برات میسوزه ‌ بدبخت

 • فتاحی فتاحی (5 مرداد 1398 ساعت 12:19)

  باسلام.چرا مردم رو به سخره گرفتید؟این قیمت ها الان ۶ ماهه همینه و تغییری روبه پایین نداشته.سمند دوگانه یک ساله ۸۵ تومنه.شما چرا میاید هر روز تیتر میزنید ریزش قیمت ها؟درصورتی که قیمت هفته قبلو برای این هفته هم میزنید؟کدوم ریزش که شما می بینی و ما نمیبینیم

  sfm sfm (6 مرداد 1398 ساعت 10:30)

  دوست عزیز مافیا میدونی یعنی چه؟؟؟؟؟؟

 • زیگی زیگی (5 مرداد 1398 ساعت 11:01)

  کدوم کاهش لعنت به شما. دوبرابر کردین ۲تومن پایین اومد به این میگید کاهش

  امیر امیر (5 مرداد 1398 ساعت 15:16)

  مثل اینکه آمار بازار رو نداری.
  قیمت بازار تا ۲/۵ برابرم رفت.
  نسبت به ۳ ماه پیش متوسط، ماشینای سایپا و ایرانخودرو ۱۰ تا ۱۵ تومن اومده پایین.
  مثلا سمند lx رو که حدود ۹۰ قیمت میدادن توی بازار و خرید و فروشم میشد، الان ۷۵ شده ولی خریدار نداره.البته قیمت کارخونه طی ۶ ماه از ۳۷ رسیده به ۶۷.
  ضمنا قیمتا میاد به نزدیک قیمت کارخونه????