1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. نماینده مجلس : به خودروسازان خارجی بی‌اعتماد شده ایم

نماینده مجلس : به خودروسازان خارجی بی‌اعتماد شده ایم

19 مرداد 1398
 • 4

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید تحریم موقتی است و حتی پس از گذشت از گردنه تحریم نیز نباید به خودروسازان خارجی اعتماد کنیم.

ولی ملکی با اشاره به خروج کیاموتورز از ایران گفت: رفتن کیاموتورز، رنو، پژو و سیتروئن و... از ایران موضوع جدیدی نیست چراکه در تحریم قبلی نیز خودروسازان خارجی قراردادهای منعقد شده را یک‌طرفه لغو و ایران را ترک کردند.

نماینده مردم مشکین‌شهر در مجلس با بیان اینکه کیاموتورز متعلق به شرکت هیوندا است، افزود: پیش از تحریم قبلی، مینی‌بوس‌های شرکت هیوندا وارد کشور شده و در داخل مونتاژ می‌شد، اما به محض اینکه ایران تحریم شد، این شرکت همکاری خود را با ما قطع کرد.

این نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه نمی‌توان به شرکت‌های خارجی خودروسازی اعتماد کرد، یادآور شد: کشورهای کره‌جنوبی و ژاپن وابستگی شدیدی به آمریکا دارند در نتیجه با یک گوشه چشم آمریکا به سرعت ایران را ترک می‌کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی داخلی‌سازی را یکی از بهترین راهکارها برای جلوگیری از بدعهدی خودروسازان خارجی دانست و ادامه داد: هرچه وابستگی ما به سایر کشورها کاهش پیدا کند با اعمال تحریم علیه ایران خودروسازان خارجی نمی‌توانند اینجا را ترک کنند چراکه می‌دانند ما می‌توانیم به خواسته‌های خود دست پیدا کنیم.

ملکی با بیان اینکه در شرایط کنونی که در جنگ اقتصادی هستیم باید تمام تلاش خود را به کار ببریم تا صنعت خودرو را داخلی‌ کنیم، تصریح کرد: در حال حاضر وزارت صنعت، معدن و تجارت داخلی‌سازی را به شدت پیگیری می‌کند حتی وزارت دفاع نیز به موضوع ساخت قطعات خودرو ورود کرده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تحریم موقتی است و حتی پس از گذشت از این گردنه نیز ما نباید به خودروسازان خارجی اعتماد کنیم، گفت: تحریم ایران می‌تواند به فرصتی تبدیل شود تا برای تولید وابسته به قطعات چینی و خارجی نباشیم.نظرات

 • فرید فرید (24 مرداد 1398 ساعت 18:57)

  اگه علارغم تحریم تو ایران بمونن توسط آمریکا از بازار دنیا محروم میشن.
  الان چه شما اعتماد کنی چه بی اعتماد باشی اون شرکت ها منافع خودشون رو با هیچ چی عوض نمیکنن

 • vahid vahid (19 مرداد 1398 ساعت 11:32)

  به دزدان سرگردنه وطنی چطور؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • ناشناس ناشناس (19 مرداد 1398 ساعت 10:00)

  اصلا فکر درستی نیست چون شما وخود وساز داخلی واقعا خوب هستید. شما یید که فکر جان مردم هستید نه این اجنبیها. شما با فکر هستید وخود وساز خارجی بی فکر.

 • حمید س حمید س (19 مرداد 1398 ساعت 08:54)

  شما فقط حرف بزن خوبه حرف بزن..خودرو ساز داخلی چهل ساله فرصت سوزی کرده.دیگه ملت حالشون از اینا بهم میخوره