1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. شماره گذاری پراید از سال بعد متوقف می شود

شماره گذاری پراید از سال بعد متوقف می شود

توقف شماره گذاری پراید از سال آینده
19 مرداد 1398
 • 4

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی اعلام کرد که از سال 99 شماره گذاری خودروی سواری پراید متوقف می‌شود.

سردار سید کمال هادیانفر در این باره گفت: در تحلیل تصادفات کشور طی ۱۱ سال گذشته متوجه شدیم که ۳۴ درصد از جان باختگان و مجروحان حوادث رانندگی در خودروی پراید بوده‌اند.

هادیانفر با بیان اینکه متاسفانه پراید ایمنی کافی را ندارد، اظهار کرد: ما گزارشاتی را به شکل مکتوب و همراه با مستندات به وزیر صنعت معدن و تجارت ارسال کردیم و به حضوری هم جلسه‌ای داشتیم. با مدیرعامل شرکت سایپا هم جلسه داشتیم و این موارد را منتقل کرده‌ایم و قرار شد با توجه به تعهدی که این شرکت‌ در سال ۹۸ برای فروش داشته‌ از سال ۹۹ اراده بر این شود تا تولید پراید متوقف شود و ما این خودرو را شماره گذاری نمی‌کنیم تا خودرویی ایمن‌تر جایگزین شود.

وی با بیان اینکه امیدواریم که ایمنی خودروهای ما افزایش پیدا کرده و خودروهای ایمن‌تر جایگزین چرخه تولید شود گفت: به کسانی هم از سواری پراید استفاده می‌کنند توصیه می‌کنیم که بیشتر موارد و نکات ایمنی را به خصوص هنگام رانندگی در جاده‌ها رعایت کنند.

منبع ایسنا


نظرات

 • امیر امیر (20 مرداد 1398 ساعت 08:44)

  با این حرفا باعث بیشتر گران شدن پراید نشوید!

 • 123 123 (19 مرداد 1398 ساعت 16:57)

  از سال 1385 گاه و بيگاه اين خبر را مي شنويم ولي همچنان از پرتعدادترين خودروهاي كشور هست. به نظرم در مطرح كردن اينجور موضوعات، مسائل نهفته اي وجود دارد!

 • جواد جواد (19 مرداد 1398 ساعت 13:17)

  بابا زر میزنن اینام ، خب وقتی ۹۰ درصد از کل ماشینای داخل ایران پرایده (خب مسلمه به ازای هر ده نفر تلفات ۹نفرش پراید سوارن)
  ماشین دیگه ای هم برفرض تیبا جای پراید ۹۰ درصد و ریشه ای وو اپیدمی و قشر ضعیف پسند باشه
  دوباره همین آش و همین کاسه س!!!
  پس لطفا برا خودتون الکی چیز تف ندید،
  چیز همینجوریشم نایاب و گرون هست خودش :))

 • ایران ایران (19 مرداد 1398 ساعت 10:29)

  بازهم راهنمائی رانندگی می خوا******************** مطمئن باشید بعد از *************** اطلاع رسانی می شود که پاره ای از مشکلات پراید توسط سایپا حل شده و تا مثلا شش ماه دیگه شماره گزاری می شود و این دستان ادامه دارد