1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اطلاعیه
  4. اعلام خطرناک‌ترین تخلف در بزرگراه های کشور توسط پلیس

اعلام خطرناک‌ترین تخلف در بزرگراه های کشور توسط پلیس

21 مرداد 1398
  • 0

پلیس راهور تهران اعلام کرد: تصادف خودرو در حالت حرکت با دنده عقب در بزرگراه، ۵۰ درصد شدت خسارت یا جراحت را افزایش می‌دهد.


رئیس مرکز کنترل هوشمند ترافیک پلیس راهور تهران اظهار داشت: برای رانندگان عبوری در محور‌های بزرگراهی توقف و حرکت با دنده عقب خودرو‌های جلویی بسیار دور از ذهن است و کنترل وسیله نقلیه برای رانندگان عبوری در این وضعیت بسیار سخت و پیچیده می‌شود، به همین دلیل احتمال بروز تصادف در این شرایط بسیار بالا می‌رود.

سرهنگ محمد رازقی ادامه داد: متاسفانه در برخی تقاطع‌های غیر همسطح بزرگراهی یا بعد از خروجی بزرگراه‌ها، رانندگان با هدف اصلاح مسیر خود مسافتی را با دنده عقب حرکت می‌کنند.

وی افزود: حرکت با دنده عقب در بزرگراه‌ها یکی از خطرناک‌ترین تخلف‌های است که بعضی از رانندگان مرتکب می‌شوندو شهروندان و رانندگان محترم در نظر داشته باشند در این وضع که یک خودروی عبوری با یک خودرو که در حال حرکت با دنده عقب است، تصادف کند، ۵۰ درصد شدت خسارت یا جراحت، افزایش می‌یابد.

سرهنگ محمد رازقی افزود: به رانندگان عزیز توصیه می‌شود در صورت قرار گرفتن در مسیر اشتباه برای بازگشت به مسیر صحیح خود فقط از محور‌های جانبی و دورگرد‌ها استفاده کنند و به هیچ وجه در معابر بزرگراهی، اصلی و به طور کل در معابری که سرعت وسایل نقلیه در آن بالاست، با دنده عقب حرکت نکنند.

وی گفت: این تخلف مشمول یک میلیون ریال اعمال قانون است و برای راننده متخلف پنج نمره منفی نیز در نظر گرفته می‌شود.نظرات