1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. نماینده مجلس: تعلل در ساخت جایگزین پراید هدفمند بود

نماینده مجلس: تعلل در ساخت جایگزین پراید هدفمند بود

8 شهریور 1398
 • 1

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید خودروسازان موظف بودند با طراحی محصولی ایمن، زمینه توقف خط تولید پراید را فراهم کنند، حال آنکه اقدامی در این زمینه انجام ندادند.

سعید باستانی درباره اظهارات رئیس پلیس راهور مبنی بر اینکه شماره‌گذاری پراید از سال ۹۹ متوقف می‌شود، گفت: در سال ۹۵ بخشنامه‌ای مبنی بر ضرورت توقف خط تولید صادر شد، اما این بخشنامه تاکنون اجرایی نشده است.نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در صورت توقف خط تولید پراید، باید برای اقشار کم‌درآمد محصول ایمن و با قیمت مناسب جایگزین کرد، افزود: خودروسازان موظف بودند با طراحی خودروی ایمن زمینه توقف تولید پراید را فراهم کنند حال آنکه اقدامی در این زمینه انجام ندادند.

وی تاکید کرد: نبود سیستم تحقیق و توسعه و چتر حمایتی که همواره بر سر خودروسازان وجود دارد، موجب شده طراحی محصول ایمن و به روز به دست فراموشی سپرده شود، به همین دلیل در سال‌های گذشته خودروی ایمن و باکیفیت تولید نشده است.سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: زمانی که تولید خودروی با کیفیت به دست فراموشی سپرده می‌شود قطعه‌سازان نیز به موضوع تولید قطعات با تکنولوژی روز ورود پیدا نمی‌کنند؛ به‌طور مثال قطعه‌سازی که بالابر شیشه پراید تولید می‌کند، سیستم کارخانه خود را تنها برای تولید این قطعه طراحی کرده و در صورت توقف تولید این محصول، نمی‌تواند قطعه دیگری به تولید برساند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه پراید باید همانند پیکان از رده تولید خارج شود، ادامه داد: تولید خودروی باکیفیت که قابلیت رقابت نیز دارد باید در دستورکار خودروسازان قرار گیرد.سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درباره برخی ادعاها مبنی بر اینکه توقف خط تولید پراید موجب گرانی خودرو می‌شود، تصریح کرد: این مسائل را همواره مطرح می‌کنند تا از توقف تولید پراید جلوگیری به عمل بیاید، اما این خودرو قطعا باید از رده خارج شود.نظرات

 • mohsen mohsen (9 شهریور 1398 ساعت 09:00)

  با چشمهای ظعیفش فقط پراید را دید! مگر فقط پراید ایمنی و کیفیت ندارد؟ هرچند سال که از ساخت و تولید یک مدل اتوموبیل میگذرد معمولا بخاطر مسائل امنیتی و کیفیتی و قدیمی شدن جلوی تولیدش را میگیرند و مدلهای جدیدتر تولید میکنند! البته در مورد کشورهای خارجی صحبت میکنم!

  با همین سیستم پراید چندین نوع اتوموبیل مثلا جدید ساخته و روانه بازار شده!
  برای همین رهبر فرمود جوانان باید کار را از این مسئولین پیر بگیرید خب حتما باید این را جدی گرفت چون واقعا اینها نمیدانند و نمیفهمند چه میگویند!