1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. پایان همکاری ایران خودرو و شریک ژاپنی

پایان همکاری ایران خودرو و شریک ژاپنی

همکاری ایران خودرو و شریک ژاپنی به پایان رسید
5 شهریور 1398
  • 0

آمار فروش ماهانه ايران خودرو در تير و مرداد ماه سال جاری حاكی از آن است كه از تير ماه توليد سوزوكی به صفر رسيد و تنها دستگاه باقی مانده در خط توليد نيز در اين ماه به فروش رفت.

به گزارش car.ir گزارش ماهانه جدید شرکت ایران‌خودرو  مربوط به ماه مرداد امسال حاکی از آن است که در میزان تولید و فروش ۱۰ گروه خودرویی این شرکت در یک مدار با ثبات قرار گرفته است.

همچنین تعداد کل تولید شرکت از ابتدای سال تا پایان مرداد ماه به صورت تجمعی، ۱۳۶۳۰۷ دستگاه خودرو بوده که تعداد ۸۱۵۸ دستگاه خودرو تجاری نشده در سایت‌ها تولید شده است.

اما در عین حال میزان ریالی فروش این محصولات، در مرداد ماه با رشدی ۱۰٫۷ درصدی نسبت به تیر ماه، از ۱٫۶ هزار میلیارد تومان به ۱٫۸ هزار میلیارد تومان رسیده است.

طبق این گزارش منتشره در کدال، این شرکت در مرداد ماه ۲۹۵۷۶ دستگاه انواع گروه‌های خودرویی خود را تولید کرد که در مقایسه با مقدار تولید تیر ماه، ۴۳۸ دستگاه بیشتر شده است.

اما از نظر فروش با افت مواجه شده و ۱۸۳ دستگاه کمتر فروخته است.

آمار فروش ماهانه ایران خودرو در تیر و مرداد ماه سال جاری حاکی از آن است که از تیر ماه تولید سوزوکی به صفر رسید و تنها دستگاه باقی مانده در خط تولید نیز در این ماه به فروش رفت. در نهایت می‌توان گفت که پرونده تولید و فروش سوزوکی ویتارا در مرداد ماه سال جاری در شرکت ایران خودرو بسته شد و مونتاژ گرند ویتارا در ایران پس از 12 سال به پایان رسید.

v60smyzckl7o8o57zijz.pngنظرات