1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. تعهدات معوق خودروسازان تا پایان سال به روز خواهند شد

تعهدات معوق خودروسازان تا پایان سال به روز خواهند شد

9 شهریور 1398
 • 2

رضا رحمانی در بازدید سرزده از خطوط تولید ایران خودرو، این خودروساز  را مکلف به انجام تعهدات به مشتریان کرد و گفت: مردم از عملکرد خودروسازان ناراضی هستند؛ پس باید از همین امروز مسیر جدید را آغاز کنید و با برنامه زمان‌بندی به انجام تعهدات اقدام کنید.

وی با بیان اینکه با بازدیدی که از ایران خودرو داشتم، نگرانی از بابت انجام تعهدات وجود ندارد، افزود: به طور قطع تا قبل از پایان سال تعهدات معوق به روز خواهد شد؛ ضمن اینکه تکمیل خودروهای کف پارکینگ، افزایش تیراژ تولید، افزایش عمق ساخت داخل و فروش اموال مازاد نیز از محورهای اصلی ایران خودرو است؛ البته مبنا بر این است که اموال و املاک غیرتولیدی هر چه سریع تر واگذار شوند و  این سیاستی است که مطلقا برای اجرای آن کوتاه نمی‌آییم.

رحمانی یکی دیگر از محورهای مورد نظر را اصلاح رابطه میان ایران خودرو و قطعه سازان عنوان کرد و گفت: باید قطعه سازان احساس کنند که عضو یک خانواده هستند. باید این رابطه طبق اصول و قواعدی تنظیم شود تا دو طرف به راحتی بتوانند مسایل و مشکلاتشان را حل و فصل کنند.

وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت با تاکید بر استفاده از استارت آپ ها در صنعت خودرو گفت: باید با استفاده از فکر شرکت های استارت آپ در حوزه های مختلف از جمله تامین مالی تحول ایجاد کرد.

وی افزود: در صنعت خودرو ظرفیت هایی وجود دارد که در هیچ جای دیگری نیست، باید دیدگاه‌هایمان عوض شود.

رحمانی با بیان این که با تمام توان در زمینه های مختلف از صنعت خودرو کشور حمایت خواهیم کرد گفت: نیروهای متخصص در رده های مختلف در ایران خودرو حضور دارد که عملکرد آنان به ویژه در تکمیل خودروهای ناقص قابل تقدیر است.

وی همچنین افزود: موضوع کاهش هزینه در سازمان باید با ساز و کارهایی مانند نظام پیشنهادات دنبال شود.

رحمانی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره حفظ تولید موجود گفت: حفظ تولید با توجه به ارتباط با حفظ اشتغال کشور کاری جهادی است.

وی در ادامه ضمن تقبیح فساد در سیستم گفت: اگر قرار بر وجود کار ناسلامت باشد شخصا با آن مقابله و برخورد می کنم؛ تولید مقدس و بسیار ارزشمند است؛ ولی اگر کسی در جایی سوءاستفاده می کند باید جلوی آن گرفته شود.نظرات

 • ردیف قرارداد ا 11194620 ردیف قرارداد ا 11194620 (9 شهریور 1398 ساعت 11:07)

  بهتر است چشممان را بر روی واقعیات نبندیم.هرچند سیاستی اتخاذ شده که مردم به خرید جنس گران و بی کیفیت عادت کرده اند چون بازار انحصاری است اما چگونه می خواهید تولید خودرو را تا پایان سال98 به روز کنید؟شما هنوز کلی از ثبت نامی های 96 راتحویل نداده اید سال97 بخش عمده ای تحویل نشده ثبت نامی های 98 هم که کلا مانده.تحویل فوری هم که هر روزه اعلام می کنید و به بهانه تنظیم بازار بیش از 20 درصد تولید افت کرده راهم که به آن اختصاص داده اید.چه جوری می خواهید ظرف 6 ماه تحویل هارا به روز کنید؟ چرا با مردم رو راست نیستید؟چرا شفافیت ندارید؟مگر بیان واقعیت عیبی دارد؟مشکل حرف هایی است که باعث میشود مردم حس کنند بچه فرض شده اند......

 • علی علی (9 شهریور 1398 ساعت 10:28)

  روی کدوم حرف تو حساب کنیم انجام تعهدات ۱- تا آخر خرداد ۲- تا آخر شهریور ۳- تا آخر ۹۸ ۴- تا آخر
  مثلا تو وزیری؟!