1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. سرانجام تکلیف کوئیک‌های معوق تعیین شد

سرانجام تکلیف کوئیک‌های معوق تعیین شد

11 شهریور 1398
  • 1

قائم‌مقام فروش گروه خودروسازی سایپا در گفت‌وگو با «شبکه اینترنتی اقتصاد ایران» (اکوایران) از برنامه‌های این خودروساز برای تعهدات معوق گفت.

مجید باقری خوزانی در پاسخ به پرسشی مبنی بر زمان تحویل کوئیک‌های ثبت نامی، تاکید کرد: نهایت تا ۳۵ روز دیگر تمامی تعهدات معوق مربوط به کوئیک را صفر خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه سایپا در تعطیلات اخیر خودروسازان به تکمیل محصولات ناقص مشغول بوده، افزود:تعداد زیادی کوئیک به دلیل کمبود قطعه در پارکینگ‌ها دپو شده بود که توانستیم در ایام تعطیلات روند تکمیل آنها را تسریع کنیم؛ بنابراین بین ۳۰ تا ۳۵ روز دیگر تمام کوئیک‌های معوقه را تحویل مشتریان خواهیم داد.

باقری ادامه داد: علاوه بر سود مشارکت، سود تاخیر نیز از روزی که قرار بوده کوئیک یا سایر خودروها را تحویل مشتریان بدهیم، محاسبه و پرداخت خواهد شد. قائم‌مقام فروش سایپا در بخش دیگری به تعهدات معوق برلیانس و ساندرو اشاره کرد و گفت:به دلیل خلف وعده شرکای خارجی، نتوانستیم تولید رنو و برلیانس را ادامه دهیم، بنابراین ثبت نام‌کنندگان خودروهای موردنظر می‌توانند در طرح دریافت محصولات جایگزین شرکت کرده یا با دریافت سودی بالاتر از حد متعارف (۴۵ درصد)، انصراف خود را اعلام کنند.

باقری اما در واکنش به گلایه مشتریان مبنی بر اینکه سایپا خودروهای جایگزین را نیز دیر تحویل می‌دهد، تاکید کرد:در حال حاضر میانگین تحویل خودرو به مشتریانی که در طرح تبدیل محصول شرکت کرده‌اند، به ۳۵ روز رسیده است.نظرات

  • حمید حمید (11 شهریور 1398 ساعت 22:59)

    سایپا در تحویل به موقع خودروهای تبدیل ساندرو خوب عمل نکرده والان بنده بعد 5 ماه وتکمیل وجه سه خودذوی فقط یک دستگاه تحویل گرفته ام