1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. آشنایی با موتورسیکلت‌های جذاب ب‌ام‌و در فرانکفورت + تصاویر

آشنایی با موتورسیکلت‌های جذاب ب‌ام‌و در فرانکفورت + تصاویر

28 شهریور 1398
  • 0

اگر فکر می‌کنید وسط این‌همه خبر خودرویی مربوط به نمایشگاه فرانکفورت 2019 کمی هم تنفس لازم است پس خبر خوبی برایتان داریم!


ب‌ام‌و هرگز بخش موتورسیکلت خود را فراموش نکرده و تعدادی از بایک های برجسته‌ی خود از جمله یک کانسپت تمام الکتریکی ویژه و خاص را به این رویداد مهم دنیای خودرو آورده است. باهم نگاهی خواهیم داشت به برخی از این موتورسیکلت‌ها.

ب‌ام‌و ویژن DC رودستر

آشنایی با موتورسیکلت‌های جذاب ب‌ام‌و در فرانکفورت-1.jpg

این موتورسیکلت یک نمونه‌ی مفهومی تمام الکتریکی است که از متریال سبک‌وزن همچون فیبر کربن و آلومینیوم استفاده کرده است.

 bmw-bikes-iaa-2019-livepics-4.jpg

دلیل اینکه چرا ظاهر این بایک شبیه نمونه‌های بکار رفته در فیلم‌های علمی تخیلی است به مشخصات آن مربوط می‌شود. ویژن DC رودستر نه‌تنها از مجموعه باتری بزرگ با دنده‌های خنک‌کنندگی متالیک در هر طرف سود برده بلکه پیشرانه‌ی الکتریکی هم همانند سیلندری است که درست زیر آن قرار دارد. اگرچه ب‌ام‌و اشاره‌ای به مشخصات این موتورسیکلت نداشته اما ادعا کرده این کانسپت گشتاور بالایی را در اختیار سوارکار می‌گذارد که نتیجه‌ی آن شتاب گیری نفس‌گیر است.

 3.jpg

از دیگر ویژگی‌های جالب DC رودستر می‌توان به دیلایت های U شکل، دو LED جمع‌وجور برای نوربالا و نورپایین، چراغ‌ترمز LED، پشت آمپرهایی با طراحی مینیمالیستی، عناصر آلومینیومی برس خورده و لاستیک‌های ویژه اشاره کرد.


ب‌ام‌و R nine T

این موتورسیکلت در حقیقت پرچم‌دار خانواده‌ی هریتیج ب‌ام‌و بوده و به‌صورت استاندارد از ABS سود می‌برد. پیشرانه‌ی فلت توئین 4 زمانه‌ی آن نیز قدرت 110 اسبی و گشتاور 116 نیوتون متری داشته و باعث می‌شود این موتورسیکلت به سرعت 200 کیلومتر در ساعت هم برسد.

آشنایی با موتورسیکلت‌های جذاب ب‌ام‌و -7.jpg
این نمونه‌ی ویژه که در فرانکفورت حضور دارد از رنگ مات ویژه سود برده و بخش انتهایی آن را به راحتی می‌توان باز کرد و به‌صورت تکی سوار آن شد.

 bmw-bikes-iaa-2019-livepics-9.jpg


R nine T دارای ترمزهای دو دیسکی، چراغ عقب LED، صفحه‌نمایش چندکاره، سوکت برق و… می‌باشد.

bmw-bikes-iaa-2019-livepics-28.jpg
ب‌ام‌و C اوولوشن

 

اسکوتر الکتریکی باواریایی ها شاید جزو نمونه‌های سریع نباشد اما برد 160 کیلومتری دارد. قدرت کل این موتور برابر با 48 اسب بخار و گشتاور آن نیز 72 نیوتون متر است که باعث می‌شود حداکثر سرعت 128 کیلومتر در ساعت حاصل شود.

 موتورسیکلت‌های جذاب ب‌ام‌و در فرانکفورت-11.jpg
باتری لیتیوم-یونی هوا خنک C اوورلوشن را می‌توان با استفاده از شارژر 110 ولتی در 9 ساعت و 20 دقیقه شارژ کرد. البته با استفاده از شارژر 220 ولتی این زمان به 4 ساعت و 30 دقیقه کاهش می‌یابد.

bmw-bikes-iaa-2019-livepics-48.jpg
موتورسیکلت یاد شده همچنین دارای سیستم تعلیق عقب قابل تنظیم، چهار حالت رانندگی، دستیار حرکت به عقب، چراغ عقب LED، گیربکس CVT، فعال‌کننده ترمز پارک، بخش ذخیره‌ای نورانی و ABS می‌باشد.

منبع پدال


نظرات