1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. شماره‌گذاری خودروهای داخلی آغاز شد / قیمت‌ خودرو کاهش می‌یابد؟

شماره‌گذاری خودروهای داخلی آغاز شد / قیمت‌ خودرو کاهش می‌یابد؟

17 اردیبهشت 1393
  • 0

پلیس راهنمایی و رانندگی شماره‌ گذاری خودروهای داخلی را آغاز کرد؛ پیش‌بینی‌ها از این حکایت دارد که با این اقدام، قیمت‌ها در بازار آزاد کاهش خواهد یافت.

پلیس راهنمایی و رانندگی از ابتدای فروردین امسال شماره‌گذاری خودروهای داخلی با استاندارد آلایندگی یورو ۲ را متوقف کرده بود.

با این حال هیات دولت در مصوبه دهم اردیبهشت امسال زمان ارتقای استاندارد آلایندگی خودروهای داخلی به یورو ۴ را ابتدای شهریور ماه تعیین کرد.

با صدور مصوبه هیات دولت و ابلاغ آن به وزارت صنعت، معدن و تجارت، این وزارتخانه مصوبه دولت را به پلیس راهنمایی و رانندگی ابلاغ کرده و به دنبال آن شماره‌گذاری خودروهای داخلی از امروز، سه‌شنبه، آغاز شد.

با توجه به تولید ۳۵ هزار دستگاه خودرو در شرکت‌های خودروساز و عدم عرضه آن‌ها به دلیل نداشتن پلاک، آغاز شماره‌گذاری این خودروها و تحویل آن‌ها به مشتریان تاثیر قابل توجهی بر کنترل قیمت‌ها در بازار خودرو خواهد داشت.

این در حالی است که در طول یکی، دو هفته اخیر تحت تاثیر توقف شماره‌گذاری و کاهش عرضه، قیمت خودروهای داخلی در بازار آزاد به طور میانگین یک تا دو میلیون تومان افزایش یافته بود.

به نقل از ایسنا، با توجه به افزایش حدود ۷۰ درصدی تولید خودرو در فروردین، پیش‌بینی می‌شود که رشد عرضه خودرو کاهش و تثبیت قیمت این محصولات در بازار را به دنبال داشته باشد.

منبع ایسنا


نظرات