1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروهای آتی بازار
 4. گام بلند بهمن دیزل در داخلی سازی؛ شیلر ایرانی از مهرماه در جاده ها

گام بلند بهمن دیزل در داخلی سازی؛ شیلر ایرانی از مهرماه در جاده ها

31 شهریور 1398
 • 4

مراسم رونمایی ازپلتفرم ایرانی  بهمن دیزل به نام شیلر شامل کامیونت و مینی بوس، صبح روز گذشته در هتل المپیک تهران برگزار شد.

در این مراسم مسئولین وزارت صمت و نمایندگان مجلس (اعضای هیات رئیسه مجلس، رئیس کمیسیون اجتماعی، عضو کمیسیون فرهنگی، عضوکمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی و نیز برخی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن، برنامه بودجه و نیز کمیسیون اقتصادی) حضور داشتند. همچنین فعالان صنعت قطعه سازی، خودروسازی و نیز دیگر فعالان اقتصادی نیز مهمان این آیین رونمایی بودند.

1.jpg

بهمن دیزل به عنوان یک شرکت خصوصی تولید خودرو با توجه به اقتصاد مقاومتی و تکیه برتوان داخلی از پلتفرم ایرانی دو محصول کامیونت 6تن و مینی بوس شیلر که حاصل خودباوری و تلاش بی‌وقفه متخصصین این شرکت صنعتی است همزمان با شروع هفته دفاع مقدس رونمایی کرد، شیلر نام دره ای در غرب کشور است که در زمان 8 سال دفاع مقدس، جان فشانی ها و اتفاقات بسیاری به خود دیده است، ازین رو این شرکت نام شیلر را برای محصولات جدید خود برگزیده است.

2.JPG

مینی بوس و کامیونت شیلر به عنوان جدیدترین محصولات این شرکت با هدف کمک به تولید ملی، تقويت ناوگان حمل و نقل و تعمیق ساخت پلتفرم داخلی به سبد محصولات بهمن دیزل اضافه شده است.

کامیونت و مینی بوس شیلر درتمامی مجموعه‌های اصلی شامل بدنه و تریم خودرو، سیستم تعلیق، رینگ، تایر، دسته سیم، سیستم تهویه مطبوع، ساخت پلتفرم و... داخلی شده است.

قرار است مینی بوس و کامیونت شیلر بهمن دیزل به ترتیب با قیمت 390 و 273 میلیون تومان به بازارعرضه شوند؛ هر دو محصول بهمن دیزل براساس استانداردهای یورو4 و5 تولید شده‌اند.

3.JPG

از ویژگی های جالب توجه مینی بوس شیلر، مجهز بودن به 18 صندلی امکان افزیش ظرفیت با تغییر چیدمان آن‌ها است، و از دیگر امکانات آن می‌توان به ترمز تمام بادی، ترمز ABS و بخاری سالنی و مستقل، سیستم کولر مجزا برای راننده و مسافرین، دریچه سقفی و خروج اضطراری اشاره کرد، همچنین امکان بالاروی خودرو تا شیب 51.8 درصدی نیز از توانایی های قابل توجه این مینی بوس است.

4.JPG

کامیونت بهمن دیزل از ظرفیت بار 3200 کیلوگرم برخوردار بوده و از موتور 3760 سی سی به لطف توربوشارژ با قدرت 141 اسب بخار بهره می‌برد. امکان تجهیز این محصول تازه وارد بهمن دیزل به کاربری های یخچال، آتش نشانی، کمپرسی، خودروبر، حمل نوشابه، مسقف فلزی، و باری فلزی و چوبی وجود دارد.

5.JPG

ظرفیت تولید ٢٥هزار دستگاه خودروى تجارى در سال توسط بهمن دیزل

در ابتدای مراسم، مرتضی شفیعی گفت: پس از خصوصی سازی در گروه بهمن اصلاح ساختار با هدف افزایش بهره وری انجام و سازمان فروش و خدمات پس از فروش شرکت منسجم شد. در گروه بهمن حدود 1000 نفر جذب این شرکت شده و سالن های تولید دو برابر افزایش پیدا کرده است.

6.JPG

وی با اشاره به اقدامات انجام شده این شرکت با هدف بهبود شرایط اظهار کرد: راه اندازی واحد تامین، ایجاد انسجام در واحد خرید با هدف پیاده سازی و استانداردسازی آسان تر زنجیره تامین، همگرایی در زنجیره خدمات پس از فروش و همگرایی از جمله اقدامات انجام شده در این شرکت بوده است.

شفیعی تصریح کرد: زیرساخت‌ها برای تولید ۱۰۰ هزار دستگاه در بهمن موتور فراهم شده بود که در صورت عدم اعمال تحریم‌ها این میزان تولید انجام می شد.

مدیرعامل بهمن دیزل افزود: چشم انداز این شرکت کسب بالاترین سهم بازار بود که محقق شد. همچنین تولید و عرضه مناسب ترین خودرو تجاری تحت عنوان ایسوزو که شریک خوبی برای بهمن دیزل بود باعث شد تا بیش از ۸۴ هزار خودرو در ناوگان تجاری و باری به بهمن دیزل تعلق داشته باشد.

وی کسب بهترین سهم بازار را از اصلی ترین اهداف این شرکت دانست و تصریح کرد: علاوه بر کسب این هدف، دستیابی به بهترین میزان بهره وری در سه سال متوالی و کسب بهترین رتبه رضایت مشتری با ارزیابی مراکز ثالث از دستاوردهای این شرکت پس از خصوصی سازی است.

مدیرعامل بهمن دیزل در پایان با تاکید بر این که در گروه بهمن بهره­وری اصل است، اظهار کرد: این گروه خودروسازی همواره به دنبال کنترل قیمت سهام با هدف جلوگیری از رشد کاذب بوده چرا که هدف اصلی تولید بوده و براین اساس تنها شرکت خودروساز که سهام آن سودده بوده، بهمن دیزل است.

بهمن دیزل هیچ مشکلی براى ارائه محصول ندارد

در ادامه کمالى، مدیر پروژه شیلر در این مراسم درباره جزییات پلتفرم دو محصول جدید بهمن دیزل توضیح داد: کامیونت و مینى بوس شیلر دو محصول جدید گروه بهمن هستند. این دو محصول سال گذشته آماده ارائه به بازار بودند اما حساسیت مدیران گروه به تست بیشتر خودرو در همه شرایط اقلیمى بود، از این رو شیلر با گذراندن انواع تست‌ها در حال حاضر آماده عرضه به بازار با مناسب ترین قیمت است.

7.JPG

وی درباره جزییات کامیونت شیلر افزود: این محصول با در نظر گرفتن تمام شرایط پلتفرم قواى محرکه انجام شده است، براى این محصول گیربکس ٦ سرعته انتخاب کردیم، محور عقب مجهز به فنر تخت ١٢لایه و محور جلو ٦لایه است.

مدیر پروژه شیلر یادآورشد؛ استفاده از استیلایزر جلو و عقب در شاسى، سیستم ترمز بادى، ابعاد قابل قبول براى انواع کاربرى، حداقل شعاع گردش ٦.٤٥مترى و وزن کم از جمله خصوصیات اصلى این خودرو است.

کمالى درباره مینى بوس شیلر نیز تصریح کرد: مینى بوس شیلر داراى فنربندى نرم، سیستم گرمایشى و سرمایشى مطلوب، ظرفیت باک ١٢٠لیترى، قابلیت ٦.٤٥متر شعاع گردش و مجهز به میل تعادل جلو عقب است.

وی افزود هر دو محصول معرفی شده، بر اساس جدیدترین استاندرارد های داخلی توسعه داده شده اند و حتی قابلیت ارتفاق به استاندارد یورو 6، یا نصب سیستم ESC را دارند.

8.JPG

قدم های موثر بهمن دیزل در اقتصاد مقاومتی

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در آیین رونمایی از خودرو شیلر اظهار داشت: قدم‌های موثری در جهت اقتصاد مقاومتی در بهمن دیزل برداشته می شود.

محمدعلی وکیلی گفت: تقارن رونمایی از خودرو شیلر و هفته دفاع مقدس را باید به فال نیک گرفت. گفتمان هر دو، خودباوری است و خوباوری به شرطی که سنگ اندازی داخلی صورت نگیرد ما را از مهلکه تحریم نجات خواهد داد.

نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: گروه بهمن به صورت اقتصادی اداره می‌شود؛ اگر قرار است بخش خصوصی، اقتصاد دولت دزده ایران را نجات دهد باید منزلت آن در تمام ساحات حفظ شود و حس امنیت به این بخش برگردد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: ذره بین را باید بر نظامات اداری و اجرایی بگذاریم و نباید ذره بین را به سمت سرمایه گذار و کارآفرین بگیریم.

وکیلی گفت: هر شغلی که برای یک جوان ایجاد می‌شود همانند موشکی است که به قلب دشمن اصابت می‌کند و عکس این مسئله نیز صادق است و کارآفرین باید احساس امنیت داشته و البته به مسئولیت خود آگاه باشد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: تحریم، ظرفیتی را پیش روی اقتصاد ایران قرار داد مشروط به اینکه این اقتصاد از حالت دولت زده خارج و تبدیل به یک اقتصاد پیشرو شود وخوشبختانه گروه بهمن متکی به قطعه سازان داخلی است و در ابتدا یک کیفیت پایه درخصوص آن وجود داشت امروز به مرز طراحی پلتفرم رسیده و این توجه بخش خصوصی به پتانسیل داخلی سازی و استفاده و همکاری با دانشگاه ها قابل تقدیر است.

 

دولت از خودروسازی همچون بهمن دیزل حمایت کند

همچنین رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در مراسم رونمایی از محصولات بهمن دیزل با تاکید بر اینکه دولت باید بیش از گذشته از خودروسازی‌هایی همچون بهمن دیزل حمایت کند، گفت: این خودروسازی نقشی اثر گذار در تولید خودروهایی با کیفیت و مطابق با استانداردهای جهانی دارد و از این رو بیشتر از گذشته باید مورد حمایت متولیان قرار گیرد.

عبدالرضا عزیزی افزود: بخش خصوصی در راستای اقتصاد مقاومتی قدم بر می‌دارد، ظرفیت‌های بالایی برای توسعه صنعت و اقتصاد در این بخش‌ها وجود دارد، باید نگاه حمایتی به این بخش‌ها بیش از گذشته در دستور کار قرار گیرد.

این نماینده ملت در مجلس شورای اسلامی این را هم یادآور شد؛ خودروسازی خصوصی نقشی مثبت و اثر گذار در تولید کیفیت محصول و رضایت مشتری دارد و از این رو توسعه ظرفیت های چنین بخش هایی به خودروسازی کشور و رضایت مردم از صنعت خودرو نیز کمک خواهد کرد.

ایشان با اشاره به افزایش ایجاد شده در گروه بهمن و همچنین توسعه فضای تولید گفت: نشانه های فرد کارآفرین خصوصی را در این حرکت ساخت پلتفرم شیلر دیدیم و می بایست این حرکت ها را ارج نهاد چون ماندگار و ادامه دار هستند.

حرکت بخش خصوصی درخودروسازی صحیح بوده

مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نیز در مراسم رونمایی از محصولات بهمن دیزل ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: بخش خصوصی سالمتر از بخش دولتی است و حرکت صحیح در بخش خصوصی می تواند راهگشای اقتصاد کشور و خروج از تحریم باشد، نباید به دنبال تصدی گری بیشتر دولت باشیم بلکه باید کمک کنیم کارآفرین های بزرگ به کارهای خود توسعه دهند و دلگرمشان کنیم. امروز نماد یک خصوصی سازی مثبت در پلتفرم شیلر را می بینیم.

9.JPG

امیدواریم دولت از این شرکت های خصوصی نیز حمایت کند به هر حال حرکت بخش خصوصی در گروه بهمن صحیح بوده و این حرکت قابل تقدیراست.

سردار تیمور حسینی فرمانده پلیس راهبر ناجا در این مراسم نیز حضور داشتند و بر ضرورت توجه به خطای انسانی اشاره کرد و گفت: باید کمک کنیم تا سهم 80% درصد خطای انسانی در تصادفات را با تجهیز وتوجه بیشتر در تولیدات خودروها و تکنولوژی های جدید کمتر شود.

10.JPG

دکتر تیمور حسینی با اشاره به این که خودروی ایمن می تواند به کاهش تصادفات کمک کند، بیان داشت: الحمدالله کیفیت مناسب در تولیدات گروه بهمن و توجه به کیفیت در این شرکت راه مناسبی برای ایمنی در پیش گرفته شده و این قابل تقدیر است.

11.JPG

در پایان این مراسم از پلتفرم  خودروهای ایرانی شیلر (کامیونت و مینی بوس) توسط نمایندگان مجلس و مسئولین وزارت صمت رونمایی شد و از همکاری های وزارت صمت، مدیر کل خودرویی و همچنین مسئولین استان قزوین که شرکت بهمن دیزل در آن استان واقع شده است، تقدیر و اعلام شد خودروهای تولیدی امسال این پلتفرم بنا بر نیاز موجود توسط مشتریان شرکتی سفارش گذاری شده و اقبال خوبی توسط خریداران داخلی به دریافت این خودروها نشان داده شده است.

 13.JPG

مشخصات فنی

کامیونت 6 تن و مینی بوس شیلر، هر دو از پیشرانه کامینز استفاده می کنند، بهمن دیزل برای این محصولات یک موتور 4 سیلندر توربو دیزل با حجم 3800 سی سی انتخاب کرده است، این موتور توانایی تولید 141 اسب بخار قدرت و 440 نیوتن متر گشتاور را دارد، همچنین لازم به ذکر است که گشتاور این موتور، از دور 1200 تا 200 دور بر دقیقه در بیشینه خود قرار دارد که کمک شایانی به بهبود قابلیت های خودرو خواهد کرد.

IMG_2021.JPG

همچنین نیروی تولید شده توسط موتور خودروها، از طریق یک جعبه دنده 6 سرعته به محور عقب ارسال می شود.

بهمن دیزل برای محصولات شیلر سیستم ترمز بادی ساخت شرکت Wabco را انتخاب کرده است، این سیستم دارای سیستم ترمز ضد قفل ABS 4 کاناله بوده و امکان راه اندازی سیستم کنترل پایداری ESC نیز بر روی آن وجود دارد.

IMG_2169.JPG

شعاع گردش این خودروها 6.45 متر است که کمک شایانی به افزایش قدرت مانور راننده در معابر باریک می کند.

همچنین بازم به ذکر است که بهمن موتور کامیونت شیلر را 100 هزار کیلومتر در جاده های کشور بررسی کرده است، در طول زمان تست، این خودرو 4.5 تن بار را نیز با خود حمل می کرده و دمای -20 تا بالای 52 درجه سانتی گراد را نیز تجربه کرده است.

تولید و تحویل این خودروها قرار است از مهرماه سال جاری آغاز شود.

IMG_2172.JPG

IMG_2173.JPG

IMG_2082.JPG

منبع car.ir


نظرات

 • علی علی (4 مهر 1398 ساعت 23:12)

  واقعا هنر کردن موتور و گیربکس و ترمز الوند رو گزاشتن رو اتاق ایسوزو ( شترگاوپلنگ چینی وطنی )

 • علی علی (1 مهر 1398 ساعت 21:22)

  آفرین خوشم اومد
  البته اگه ایمنی و کیفیتش در حد خودروهای خارجی باشه و یه کم رو ظاهر و زیبایی محصولات کار کنن که دیگه عالیه میشه.
  امیدوارم این شرکت به بلای ایرانخودرو و سایپا دچار نشه و مدام در حال تحقیق و بررسی و ارتقاء کیفیت محصولات باشه.
  وجدانن اگه تو زمینه خودروی سواری هم از شرکت هایی مثل بهمن دیزل حمایت بشه، هیچ گونه وابستگی به شرکت های خارجی نخواهیم داشت.
  درود بر بهمن دیزل و ننگ بر ایرانخودرو و سایپا که بعد از 40 سال حمایت های دولتی هیچ ....... نشدن.

 • جاسم جاسم (31 شهریور 1398 ساعت 16:42)

  موشکی است به قلب دشمن....خخخخخخ خداعقل بده!

 • borjian borjian (31 شهریور 1398 ساعت 15:00)

  این طرح مینی بوس را به زور و **** از شرکت بروجن خودرو گرفتند و سه سال همین مینی بوس به نام سحر در شرکت بروجن خودرو تولید میشد و به قزوین ارسال میگردید ، نامردی چقدر که محصول و نتیجه زحمات یک شرکت دیگر را بنام خود جا میکنند ؟
  اعتراض دارند به این حرف من شکایت کنند تا با اسناد و مدارک جوابشون را بدهم و یا برای شما ارسال کنم ، نامردی هم حدی دارد