1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. فیات-کرایسلر به خاطر انتشار آمار فروش دروغین 40 میلیون دلار جریمه‌ شد!

فیات-کرایسلر به خاطر انتشار آمار فروش دروغین 40 میلیون دلار جریمه‌ شد!

8 مهر 1398
  • 0

آمار فروش یکی از مهم‌ترین فاکتورهای صنعت خودرو هستند اما فیات-کرایسلر به خاطر گزارش دروغین این پارامتر در آمریکا با جریمه‌ای 40 میلیون دلاری روبرو شده است.


بنا به گفته‌ی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، این شرکت درباره‌ی آمار فروش خودروهای خود در آمریکا سرمایه‌گذاران را گمراه کرده است.

ظاهراً این تخلفات بین سال‌های 2012 تا 2016 رخ داده و گفته شده است:

فیات-کرایسلر آمریکا آمار فروش ماهانه‌ی غلطی را گزارش کرده و اگرچه گفته که فروش سال به سال این شرکت رو به رشد بوده اما این رشد در سپتامبر سال 2013 رخ نداده است.

فیات-کرایسلر به خاطر انتشار آمار فروش دروغین 40 میلیون دلار جریمه‌ شد!-3.jpg

به منظور انتشار چنین آمار غلطی، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا می‌گوید این خودروساز مبالغی را به نمایندگی‌ها پرداخت کرده تا آمار فروش جعلی را گزارش کنند. این شرکت داده‌های فروش واقعی را منتشر نکرده است. فیات-کرایسلر در زمان‌هایی که به دستیابی به اهداف فروش یا از دست دادن وضعیت رشد فروش خود نزدیک بوده به فایل‌های واقعی فروش مراجعه کرده و همان آمارهای قدیمی را منتشر می‌کرده است.


نیازی به گفتن نیست که این امر کاملاً فریبنده بوده و تقریباً هیچ‌کسی از بیرون شرکت نمی‌تواند آمار فروش واقعی فیات-کرایسلر را تشخیص دهد.

پس از بررسی‌های بسیار بود که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا فهمید این خودروساز قوانین ضد کلاه‌برداری را نقض کرده است. فیات-کرایسلر بدون اعتراف به خطای خود یا رد آن با پرداخت 40 میلیون دلار به منظور حل این مشکل موافقت نموده است.

فیات-کرایسلر به خاطر آمار فروش دروغین 40 میلیون دلار جریمه‌ شد!jpg
این خودروساز چیز زیادی درباره‌ی جریمه‌ی یاد شده نگفته اما با انتشار بیانیه‌ای ادعا داشته که همکاری کامل را با مقامات داشته است. فیات-کرایسلر اضافه کرده چندین بار قوانین را بررسی و کنترل کرده و تعهد خود به انتشار دقیق آمار فروش را اعلام می‌کند.

منبع پدال


نظرات