1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. کشوری که موشک نقطه‌زن می‌سازد، چرا خودروی خوب نسازد؟

کشوری که موشک نقطه‌زن می‌سازد، چرا خودروی خوب نسازد؟

14 مهر 1398
 • 4

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر داشتن راهبرد مشخص در صنعت خودرو گفت: کشوری که موشک نقطه زن می سازه چرا نتواند خودرو خوب بسازد.

سعید باستانی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره داخلی سازی فطعات خودرو گفت: تصمیم باید بر اساس داشته ها باشد و بعد از برآورد این راهبرد؛ دورنما ترسیم می شود.

وی افزود: فاز اول خودکفایی، ترسیم راهبرد و برآورد مزیت است.

باستانی گفت: برخی از قطعات اصلاً تولید داخلی ندارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر داشتن راهبرد مشخص، افزود: کشوری که موشک نقطه زن می سازه چرا نتواند خودرو خوب بسازد.

باستانی گفت: ما مزیت نسبی داریم و راهبرد ما باید بر محور صادرات قطعه باشد.

دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو هم گفت: هدف این است که به حداقل وابستگی در صنعت خودرو برسیم.

مازیار بیگلو گفت: قطعات خودرو برای کاهش وابستگی به واردات باید در داخل تولید شود.

وی با بیان اینکه بحث خودرو پیچیده است، افزود: صنعت خودرو مثل نانوایی می ماند که هر قسمتش از یک جایی می آید.

مازیار بیگلو گفت: 25 درصد از ارزبری یک خودرو بدنه است و سوال اینجاست که چرا این سود به جیب تولید کنندگان داخلی نرود.

دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو افزود: خودکفایی سرمایه بر است و باید به سمت سرمایه گذاری های راهبردی برویم.

بیگلو گفت: صنعت قطعه سازی ویترین صنعت کشور است.

وی افزود: هدف اینست که به حداقل وابستگی در صنعت خودرو برسیم.

سیدرضا مفیدی مدیرکل صنایع خودرو وزارت صمت هم گفت: پویش ساخت داخل ادامه خواهد داشت و سهم قطعات خودرو در این پویش چشمگیر است.

مفیدی افزود: در بخش خودرو راهبرد مشخص داریم اما در بخشی از صنعت خودرو دچار ضعف هستیم.

منبع تسنیم


نظرات

 • سعید سعید (15 مهر 1398 ساعت 00:26)

  ایران برای این تو ساخت موشک قوی شده چون میترسید امریکا و اسرائیل بهش حمله کنند برای همین قوی ترین موشک ها رو می سازه ولی صنعت خودروسازی رو الکی پلکی میگیره و زیاد همت به خرج نمیده درحالی که اقتصاد کشور با صنعت خودروسازی گره میخوره کشوری که صنعت خودروسازیش هیچ چیزی نباشه مثل ایران اقتصادش هم به درد نمی خوره ولی اگر صنعت خودروسازیش قوی بشه اقتصادشم قوی و شکوفا میشه .

 • نوید نوید (14 مهر 1398 ساعت 20:27)

  چون موشک رو مردم سوار نمیشوند که بتوانند به طور عینی در مورد خوب یا بد بودنش نظر دهند و فقط در تلویزیون به ما نشان میدهند و میگویند موشک فوق پیشرفته فلان با قابلیت نقطه زنی و فلان و فلان و ما هم میگوییم به به و چه چه ولی هیچ اطلاعات دیگری توسط منابع مستقل و بی طرف به بیرون درز پیدا نمیکند اما خودرو را باید به همین مردم بفروشند و مردم هر روز با آن سروکار دارند و نمیشود عقب ماندگی و پسرفت هر روزه در این صنعت را از مردم پنهان کرد...

 • صالح صالح (14 مهر 1398 ساعت 17:45)

  وقتی جناب کیم جونگ اون خودرو خوب ساخت اون وقت ایران خودرو هم میسازه . وقتی انحصار هست و به فکر مردم نیستند همین بوده و هست و خواهد بود. کره شمالی هم انحصار شدید مثل ایران . همه چیز از آن خواص و . و .و ......

 • nrdr nrdr (14 مهر 1398 ساعت 12:26)

  برای ساخت یک مجموعه باید زمینه سالم ایجاد شود . خودروسازی کشور در دست *****هست که باید کامل پاکسازی بشه تا در مسیر درست قرار بگیرد