1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. دوشنبه، زمان قطعی توقف تولید خودروهای غیر استاندارد

دوشنبه، زمان قطعی توقف تولید خودروهای غیر استاندارد

17 مهر 1398
 • 5

رئیس سازمان استاندارد خبر داد، دوشنبه هفته آینده تکلیف خودرو‌هایی که باید تولیدشان ادامه پیدا کند، دچار تغییرات بشوند و یا تولیدشان متوقف شود مشخص می‌شود.

نیره فیروزبخت، رئیس سازمان استاندارد

نیره پیروزبخت درباره آخرین وضعیت گزارش رعایت استانداردهای 85گانه صنعت خودرو گفت: تغییری در استانداردهای 85گانه خودرو نداشته‌ایم و بررسی‌های جدید از دی ماه 98 انجام می‌شود، ولی در فرایندها تغییراتی داشته‌ایم.

وی درباره تغییر فرایندها گفت: در اسفند سال 97 در جلسه شورای‌عالی استاندارد مقرر شده بود که گزارش‌های وزارت صمت و خودروسازها درباره خودروهای غیراستاندارد را بگیریم و جمع‌بندی کنیم تا امسال در شورای‌عالی استاندارد بررسی و جمع‌بندی شود.

پیروزبخت گفت: جلسه هفته آینده (22 مهر 98) شورای‌عالی استاندارد با حضور مسئولان وزارت صمت و انجمن خودروسازان تشکیل می‌شود و چنانچه خودرویی نتواند استانداردهای 85گانه صنعت خودرو را مهر تأیید بگیرد در ادامه تولید آن بازنگری خواهد شد.

وی تصریح کرد: مقرر شده در جلسه هفته آینده خودروهای غیراستاندارد تعیین تکلیف و اعلام شود.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا این بار هم فشار خودروسازان منجر به تغییر تصمیمات می‌شود یا نه، گفت: سازمان ملی استاندارد در سالهای گذشته هم کوتاه نیامده چون سلامت و ایمنی مردم مطرح است و این بار هم کوتاه نمی‌آید.

منبع تسنیم


نظرات

 • شقشی شقشی (17 مهر 1398 ساعت 22:58)

  صد باز از این تاریخ ها تعیین کزدید و هیچ اتفاقی نیفتاده ..خودتون حالتون بد نمیشه از این که شما رو ادم حساب نمیکنند؟؟؟

 • محسن محسن (17 مهر 1398 ساعت 18:26)

  خالی بندیه حریف مافیایه تولید پراید نمیشن

 • نادر نادر (17 مهر 1398 ساعت 15:02)

  پس از مفهوم آخرین جمله به این نتیجه میرسیم که پراید تمامی استانداردهای 85 گانه را داراست.

 • سیدمجتبی سیدمجتبی (17 مهر 1398 ساعت 14:37)

  پس خودروهای غیر استانداردی که هرسال تولید میشود گریبانگیر دو مسئله میتواند باشد . اول اینکه مدیر مسئول و مدیران اصلی سازمان استاندارد احتمالا یاوه سرایی میکنند و اصلا از مقابله باخلافکاریهای تولید این خودروها وحشت داشته و عرضه و راهکارهای مبارزاتی را بلد نیستند که باید در اینصورت باید برکناریشون توسط قوه قضاییه استارت زده شود . مورد دوم اینکه مدیران همیشه در مقابل سکوت خلافکاریهای خودروسازان سبیلشان چرب میشود و اجازه زیرابی رفتن به مدیران خودرو ساز را میدهند . درغیر اینصورت فقط همین اداره استاندارد به تنهایی از پس خلافکاریهای خودروسازان براحتی میتواند براید .

 • حسن حسن (17 مهر 1398 ساعت 08:02)

  دوباره داره گرون میشه که قرار بود دلار اومده پایین ارزون بشه
  پس این همه هوچی گری چی بود حق حسابتون رو گرفتین ساکت شدین
  الان که اصلا فصل ماشین نیس چرا ؟
  برا عید و سال دیگه میخواین چیکار کنید؟؟؟
  مردم ما به کیا دلخوش کردن خدایا به فریادمون برس