1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. نماینده مجلس: قیمت خودرو باز هم کاهش می‌یابد

نماینده مجلس: قیمت خودرو باز هم کاهش می‌یابد

20 مهر 1398
  • 2

یک عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه روند کاهشی قیمت خودرو باز هم ادامه خواهد داشت، گفت که در حال حاضر بازار خرید و فروش کاذب خودرو اشباع شده است.

سید جواد حسینی‌کیا اظهار کرد: به نظر من در حال حاضر بازار خرید و فروش کاذب خودرو اشباع شده است. یکسری دلال وارد بازار خودرو شده بودند و این بازار را به هم ریخته و سود خودشان را هم بردند اما الان بازار دارد به ثبات می‌رسد و کسانی که می‌خواهند کار تجاری انجام دهند هم متوجه شده‌اند که دیگر بازار خودرو این ظرفیت را ندارد.

وی افزود: بخشی از تولید داخلی ما در حال حاضر به شرایط مناسبی رسیده و از سوی دیگر با پیش فروش‌هایی که انجام می‌شود مشکل نقدینگی خودروسازان نیز در حال حل است؛ لذا ثبات نسبی حاکم شده است، همچنین بازار دلالی بخشی مدیریت شده و این عوامل منجر به این شد که خودرو ثباتی پیدا کرده است.

نماینده مردم سنقر در مجلس با پیش‌بینی تداوم روند کاهشی قیمت خودرو، یادآور شد: البته شاید قیمت‌ها به سال قبل برنگردد ولی من معتقدم از این هم پایین‌تر می‌آید.

حسینی‌کیا اضافه کرد: طبیعتا دلال‌ها بعد از خروج از بازار خودرو به جای دیگری می روند تا بازار دیگری را به هم بزنند؛ وقتی ما نتوانیم نقدینگی را مدیریت کنیم همین است و آنها وارد بازارهایی مثل سکه، طلا و مسکن می‌شوند. البته تلاش‌هایی در جریان است تا به ثباتی در این بازارها برسیم، به عنوان مثال وقتی ارز مدیریت شد دیگر عملاً برای آنها ماندن در این بازار هم سودآوری نخواهد داشت.

منبع ایسنا


نظرات

  • امیرعلی امیرعلی (20 مهر 1398 ساعت 13:11)

    سلام، حرف این نماینده محترم کاملا درسته، قیمت خودرو تو بازار داره هزار تومان هزار تومان کاهش پیدا می کنه و از اون طرف قیمت کارخونه ای محصولات میلیون میلیون زیاد میشه و طوری که دیگه خریدار واقعی که با هزاران بدبختی از شکم زن و بچش زده نتونه صاحب ماشین بشه، تو حرف همه دنبال این هستند که از حق مصرف کننده دفاع کنند ولی تو عمل دقیقا عکسه و این وسط کی داره سود میبره خیلی خیلی معمای پیچیده ای نیست

  • دقیق دقیق (20 مهر 1398 ساعت 12:54)

    به شرطی پایین میاید که مجلس و دولت دست از حمایت خودروسازان بردارند یک عمره به اسم ایجاد اشتغال با مردم هر کاری خواستند کردند بی کیفیتی و نارضایتی از خدمات بعد از فروش نمونه ایی از انحصار و رانت این خودروسازان است