1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. آخرین خودروی V12 خالص لامبورگینی ؛ اونتادور SVR با 830 اسب قدرت+ عکس

آخرین خودروی V12 خالص لامبورگینی ؛ اونتادور SVR با 830 اسب قدرت+ عکس

26 مهر 1398
  • 0

اوایل سال جاری در نمایشگاه ژنو مدیر فنی لامبورگینی، «مائوریزیو رجیانی» اعلام کرد که این شرکت نسخهٔ جدیدی از اونتادور که می‌تواند نشانگر خداحافظی با پیشرانهٔ 6.5 لیتری V12 تنفس طبیعی با فرم کنونی و بدون الکتریکی‌سازی باشد را خواهد ساخت. مطمئناً منظور او هایپرکار تولید محدود سیان نبوده است زیرا این خودرویی هیبریدی است؛ بنابراین به‌احتمال‌زیاد خودروی دیگری مدنظر او بوده است که همچنان نام اونتادور را خواهد داشت.

 

حال یکی از کاربرهای فروم مک‌لارن لایف در کامنت جالبی ادعا کرده است که قبلاً این هایپرکار مرموز لامبورگینی را سفارش داده است؛ اما او علاوه بر اینکه خبر از سفارش چنین خودرویی داده است، ادعا کرده اطلاعاتی را هم در مورد آن می‌داند. ظاهراً نسخهٔ نهایی پرچم‌دار لامبورگینی پسوند SVR را در ادامهٔ نام خود خواهد داشت. این نام انتخاب جالب و عجیبی به نظر می‌رسد زیرا هم‌اکنون جگوار-لندروور از SVR برای محصولات اسپرت و پرفورمنس خود استفاده می‌کند. البته لامبورگینی مدل میورا SVR را در تاریخ خود دارد و بنابراین مطمئناً این شرکت برای توجیه این نام‌گذاری از میراثی برخوردار است.

آخرین خودروی V12 خالص لامبورگینی ؛ اونتادور SVR با 830 اسب قدرت+ عکس.jpg
Lamborghini Miura SVR
از نام‌گذاری که بگذریم، همین عضو فروم ادعا می‌کند اونتادور SVR یک خودروی جاده‌ای نخواهد بود و صرفاً حدود 40 دستگاه از آن ساخته می‌شود که پیش‌بینی شده تحویل آن‌ها به خریداران از سال 2021 آغاز شود. این یعنی اونتادور SVR معادل کاری که فراری با لافراری انجام داده یعنی FXX K و آنچه مک‌لارن با P1 کرده یعنی P1 GTR، برای لامبورگینی خواهد بود.

 آخرین خودروی V12 خالص لامبورگینی ؛ اونتادور SVR با 830 اسب قدرت.jpg

بدون هیچ‌کدام از محدودیت‌هایی که برای خودروهای جاده‌ای الزامی است، گفته می‌شود پیشرانهٔ V12 اونتادور در این نسخه 830 اسب بخار قدرت خواهد داشت که 60 اسب بخار بیشتر از SVJ و حتی 11 اسب بخار بیشتر از سیان است. فعلاً هیچ حرفی در مورد گشتاور این نسخه زده نشده است اما به نظر می‌رسد 720 نیوتن متر رقم معقولی باشد. حتی اگر نسخه‌های مسابقه‌ای گالاردو و اوراکان را در نظر نگیریم، بازهم اونتادور SVR تنها خودروی مخصوص پیست لامبورگینی محسوب نمی‌شود زیرا همه مدل فوق‌العادهٔ سستو المنتو سال 2010 را به یاد داریم. همچنین به عقب‌تر که برگردیم، به دیابلو GTR هم می‌رسیم؛ بنابراین این اونتادور مخصوص پیست به‌خوبی تکمیل‌کنندهٔ میراث پیشینیان خود خواهد بود.

آخرین خودروی V12 لامبورگینی ؛ اونتادور SVR با 830 اسب قدرت+ عکس.jpg
Lamborghini Diablo GTR

منبع پدال


نظرات