1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. اجبار مقامات ترکیه‌ای برای سوار شدن فولکس‌واگن پاسات !

اجبار مقامات ترکیه‌ای برای سوار شدن فولکس‌واگن پاسات !

25 مهر 1398
  • 0

پیرو تصمیم فولکس‌واگن برای ساخت کارخانه‌ی جدید در ترکیه، رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور این کشور به مقامات رده‌بالای ترکیه دستور داده تا از خودروهای فولکس‌واگن پاسات استفاده کنند.


ظاهراً اردوغان با مقامات رسمی ترکیه گفته که پس از انقضای قراردادهای کنونی اقدام به استفاده از پاسات کنند. در ابتدا تنها 19 فولکس پاسات اجاره‌ای توسط مقامات استفاده خواهند شد اما منابع مطلع می‌گویند هزاران مقام دولتی دیگر هم به استفاده از این خودروی جدید تشویق شده‌اند.

2.jpg
مقامات رده‌بالای ترکیه هم‌اکنون از محصولات آئودی استفاده می‌کنند و قراردادهای اجاره‌ی این خودروها حدود دو ماه دیگر به پایان خواهد رسید.


کارخانه‌ی تولید خودروی فولکس در ترکیه اقدام به تولید نسل بعدی فولکس پاسات و اشکودا ساپرب از سال 2022 خواهد کرد. این کارخانه در 40 کیلومتری شمال ازمیر قرار داشته و ظرفیت تولید سالانه‌ی آن 300 هزار دستگاه خواهد بود. تصمیم فولکس برای تأسیس این کارخانه حدود 5 هزار شغل ایجاد خواهد کرد.

3.jpg


گفته شده حدود دوسوم حجم تولید 300 هزار دستگاهی این کارخانه به فولکس‌واگن پاسات اختصاص خواهد داشت. اکثر مدل‌های پاسات و ساپرب تولیدی در این سایت به سایر نقاط جهان صادر خواهند شد.

4.jpg
ترکیه تراکم خودرویی کمی داشته و تنها 150 دستگاه خودرو به ازای هر 1000 نفر دارد. در هفت ماه اول سال جاری میلادی تعداد 212605 دستگاه خودرو در این کشور به فروش رفته که نسبت به فروش 481382 دستگاهی مدت مشابه دو سال قبل افت قابل‌توجهی را نشان می‌دهد.

منبع پدال


نظرات