1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. رحمانی وزیر صنعت : واردات خودرو همچنان ممنوع است

رحمانی وزیر صنعت : واردات خودرو همچنان ممنوع است

25 مهر 1398
  • 1

وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به این پرسش که آیا خودروهای وارداتی آزاد خواهد شد؟ گفت: واردات خودروهای خارجی ارتباطی به تولید مشترک خودروسازان با سایر کشورها ندارد و واردات خودرو همچنان ممنوع است.

رضا رحمانی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا برنامه‌ای در زمینه تولید خودروهای مشترک با کشورهای منطقه از جمله ترکیه در دستور کار قرار دارد یا خیر؟ اظهار کرد: تولید مشترک همیشه در برنامه کارمان بوده است. به تعداد شرکت‌های تولیدکننده می‌توان این بحث مصداق داشته باشد.

او افزود: تولید خودروهای مشترک بحث دولتی نیست که تنها به دولت ارتباط داشته باشد. شرکت‌های خودروسازی میان خودشان مذاکراتی دارند ما توصیه‌مان این است که این همکاری‌های مشترک خودرویی ادامه‌دار باشد.

رحمانی درباره قرارداد جدید خودرویی با کشور ترکیه گفت: در گذشته با برخی شرکت‌ها قراردادها و توافق‌هایی برای تولید مشترک خودرو امضا شد که در آن زمان این شرکت‌ها در حوزه تولید خوب عمل نکردند و عملکردشان مورد رضایت ما نیز نبوده است.

وزیر صنعت در توصیه‌ای به شرکت‌های خودروسازی اظهار کرد: به شرکت‌های خودروسازی هم توصیه کرده‌ایم که برای تولید مشترک خودرو به سراغ شرکا و شرکت‌های جدید بروند.نظرات

  • علیرضا علیرضا (25 مهر 1398 ساعت 09:54)

    شما به چه حقی برای انتخاب ازاد مردم تصمیم میگیرید. من دوست ندارم ماشینهای بی کیفیت شما رو سوار شم. اگر ماشینهاتون در حد استانداردهای روز دنیا میبود قطعا از خودرو سازی کشورم حمایت میکردم. اما الان شما دارید زور میگید. ماشین بی کیفیت بیرون میدید و میگید فقط باید اینارو سوار شید و حق ندارید خارجی سوار شید....